Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


7 zagadnień o ścieżki kariery

Posted on 21/06/2018 9:58pm

Kiedy pojawiła się w Polsce moda na studia wyższe, w latach dziewięćdziesiątych, całkowicie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A szkoda, bo dzisiaj brakuje takich fachowców. Wielu jest magistrów rożnych kierunków bez widoków na bardziej udane życie, którzy nierzadko uciekli do innych krajów, żeby jakoś funkcjonować, a mało jest fachowców z prawdziwego zdarzenia. Zresztą Ci również wyjechali, ponieważ tam zarobią zdecydowanie większe pieniądze.
Każdy kto był na Wyspach Brytyjskich to dostrzegł: wszędzie pełno naszych rodaków, chociaż najczęściej spotyka ich się właśnie w okolicach remontów czy innych miejsc, gdzie potrzebni są specjaliści od budowlanej roboty. To oni właśnie maja możliwość solidnego zarobku, gdy wyjadą za granicę. Są tak naprawdę osoby, jakie trafiają do biura i tam nieźle zarabiają, lecz jak gdyby zestawić pracowników fizycznych do pracowników umysłowych proporcja niestety byłaby dosyć nierówna.

Drewno w zakładzie stolarskim
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Stolarz, jak niechybnie każdy doskonale wie, to osoba zajmująca się wykonywaniem mebli- np. . Rzecz jasna w pracy tej niezbędna jest właściwa wiedza, narzędzia oraz doświadczenie. Jednakże istnieje sporo firm, jakie wykonują meble na indywidualne zamówienie Klientów, a stworzeniem takich mebli w wielu przypadkach zajmują się właśnie stolarze. Zamówienie takich mebli wymaga naturalnie więcej czasu oraz wysiłku aniżeli wybór skończonego już kompletu mebli, niemniej jest to dobre rozwiązanie dla osób, jakie cenią sobie nieszablonowość, wysoki poziom oraz także wyjątkowość. Wprawdzie umeblowanie wykonywane na zamówienie nieraz są także droższe od mebli gotowych, jednak w tym wypadku bez wątpliwości jest to wyśmienita inwestycja, w szczególności, że Klient może sam jeden zdecydować, w jaki sposób mają wyglądać zamówione przez niego meble. Polecam zajrzeć w tym miejscu .W sumie to zwyczajne, Polacy są chwaleni za pracę fizyczną, mówi się o nas, jako o dobrych pracownikach, którzy potrafią wykonać wiele rzeczy, mówi się o nas, iż znamy się na swoim fachu i umiemy pracować po kilkanaście godzin dziennie. Są wytykane również negatywy, przykładowo, spożywanie alkoholu w czasie pracy, lecz przegrywają one w porównaniu z plusami, które gwarantują nasi pracownicy. Ostatnio zaczyna się trochę zmieniać też w Polsce. Wielu młodych ludzi zastanawia się dwa razy nim wybiorą odpowiednie studia, bo w mediach słychać co jakiś czas, że po studiach nic nie jest zapewnione, że jest bezrobocie i lepiej mieć fach w ręku niż papier, który nic nie oznacza. Nawet premier naszego kraju podsumował, że „lepiej być spawaczem niż politologiem”.

Tags: moda, pieniądze, Polacy, papier, studia, premier