Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Coś dla dzieciaków

Posted on 24/06/2022 3:47pm

Jeszcze, gdy pokolenie urodzone w latach 80 pomyślało o klockach, to miało na myśli jakieś większe klocki, a nie klocki lego. Chociaż zdarzało się tak, że jakieś dzieci posiadały takie klocki, nie ma, co wymyślać, bo był to szczyt marzeń wielu dzieci. Obecnie firma ta wypuściła tak dużo różnego typu zestawów, że trudno się w nich połapać niewprawnemu odbiorcy, bo te osoby, które na bieżąco śledzą losy klocków lego wiedzą doskonale, jakie zestawy są wypuszczane na rynek.

Klocki lego
Author: pinguino k
Source: http://www.flickr.com
Ostatnio wielką popularnością cieszą się zestawy Lego Ninjago.zobacz tutaj (odkryj stronę)Choć klocki niewiele mają wspólnego ze znanymi nam z bajek żółwiami Ninja to i tak chodzi w nich właśnie o walkę. Oczywiście jest cała historia Lego Ninjago, która daje możliwość dzieciom zrozumieć, kto jest zły, a kto dobry, komu powinno się pomóc i w jaki sposób to zrobić. A wszystko to w zestawie klocków lego.

Chociaż może brzmieć to niemożliwie, to Klocki Lego naprawdę są w stanie pokazać, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Kształtują cierpliwości i zdolności logicznego rozumowania, to świetna zabawka nie jedynie dla mniejszych, ale i dla dużych dzieci. A oczywiście, jeśli rodzice również są fanami lego to są zestawy o odpowiednim poziomie trudności, które sprawią trudność i przyjemność nawet dorosłym.

Świetna zabawka dla malucha

Wiele osób twierdzi, że dziś dzieci przesiadują tylko przed komputerami, nie można nawet z nimi porozmawiać, bo jak nie laptop, to smartfon im w głowie. Ale zamiast ciągle tylko krzyczeć, że dzieci nie mają żadnych pasji, może powinniśmy, jako rodzic pomyśleć, co można zrobić, by zachęcić naszą pociechę do odejścia sprzed telewizora, czy komputer? Świetnym rozwiązaniem będzie danie dziecku zestawu klocków, takie zestawy Lego Ninjago na pewno zaciekawią każde dziecko.

Przez, co dziecko zacznie zajmować się klockami i spędzi czas o wiele bardziej kreatywnie niż patrząc się w ekran telewizora. Musimy tylko zaszczepić w maluchu miłość do czegoś bardziej kreatywnego.autorska strona internetowa (zachwycająca czapka Mikołaja dla dziecka)Jak wiadomo, że dzieci kopiują to, co robią rodzice i robią to, co jest banalne, ale tylko do chwili, kiedy nie pokażemy im, że mogą spędzać czas w ciekawszy sposób. A dlaczego akurat klocki lego miałyby okazać się idealnym rozwiązaniem? Przez wiele już lat klocki lego są popularne młodszym i starszym osobom, więc na sto procent będą dobrą opcją i dla naszych dzieci, warto spróbować, bo te klocki naprawdę są wciągające.Tags: klocki, zabawki, LEGO