Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Co jest najważniejszym czynnikiem przy budowaniu własnego tzw. programu lojalnościowego?

Posted on 29/01/2019 5:05pm

Czy wiesz, że dla większej części spółek utrzymanie obecnego odbiorcy jest niezwykle ważne do dalszego rozwoju spółki? Doskonale wiedzą o tym kierownicy i specjaliści ds. reklamy.
systemy lojalnościowe
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com


Jednym z narzędzi, które mogą dopomóc w utrzymaniu aktualnych odbiorów przy naszej firmie są m.in. różnorodnego rodzaju działania reklamowe.


środki
Author: powazny
Source: http://www.flickr.com


Jednak skutecznego programu lojalnościowego, czyli takiego, który skłania pojedynczych nabywców do pozostania przy takiej korporacji nie można by stworzyć w pojedynkę. Nie starczy nawet cały sztab fachowców ds. marketingu. Dobre systemy lojalnościowe powinny zostać tworzone przez cały zespół, czyli przedstawicieli wszystkich działów spółki. Zaliczać się do niego mogą pracownicy księgowości, kadr czy też sekcji zamówień.

W dzisiejszych czasach dostęp do najnowszych danych jest bardzo istotny, dlatego zobacz wpis z witryny (http://polskaakademianlp.pl), ponieważ traktuje on o zbliżonej sprawie.

Nad wszelakimi operacjami pieczę powinni mieć wspomniani wcześniej marketingowcy, jednak kompletne dzieło nie uda się, jeżeli dany program nie będzie miał akceptacji zarządu spółki.


ciężarówka marki Scania
Author: David J
Source: http://www.flickr.com


A czym w rzeczywistości są opisywane tu programy? Zatem większość ludzi posiada w portfelu różne karty lojalnościowe, dzięki jakim przeważnie zbieramy różnego typu punkty. Najistotniejszą zasadą dla oferującej tego typu systemy lojalnościowe spółek jest to, aby suma nagród przekazywanych konkretnemu odbiorcy nie przekraczała przychodów dzięki niemu wygenerowanych. Co interesujące, są one doskonałym narzędziem marketingowym również dla wielkich sieci kupieckich, jak i dla mniejszych punktów, przykładowo restauracji czy też klubów SPA.
Warto także dodać, że żeby zaimplementować wspomniany system w swojej firmie, nie należy opracowywać go od podstaw, ponieważ istnieją przygotowane rozwiązania, które można zaimplementować w swej korporacji.

Tags: rzeczy, reklamy, zysk