Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Co można zrobić, aby dzieci nie narzekały na to, że się nudzą w domu.

Posted on 22/06/2018 12:05am

Wielu rodziców nie może w żaden sposób powiedzieć, że narzeka na nudę w czasie wychowywania swojego dziecka. Jest sporo maluchów, które od pierwszych dni potrafią być tak zajmujący, że samemu ciężko jest przy nich wyrobić.


O ile początkowy okres czasu przede wszystkim będzie polegał na opiece, to już po kilkunastu miesiącach niemowlaki zaczynają intensywniej poznawać świat. A że podczas tego poznawania potrzebują odpowiednich wyzwań, to dorośli muszą nadążyć za nimi. Z tego też powodu w niejednej rodzinie pojawia się często problem, czym zająć malucha, żeby był on zadowolony i mógł się dłużej skupić na tym, co robi - . Możliwości w takiej sytuacji jest naprawdę dużo, po prostu trzeba je po kolei wypróbowywać aż do trafienia na taką, która będzie odpowiednio skuteczna.


lego
Author: WxMom
Source: http://www.flickr.com
dziecko
Author: Calvado.pl


W przypadku starszych dzieci, jakie już mają sporo zainteresowań, sytuacja jest znacznie łatwiejsza, chociaż nie znaczy to wcale, że można je zostawić same sobie. Maluchy mające kilka lat w dalszym ciągu potrzebować będą dużo uwagi i zainteresowania, ale już w nieco odmienny sposób. Będą się już one bawić dużo bardziej samodzielnie, lecz w pewnych przypadkach potrzebują wsparcia dorosłego, czy to do wytłumaczenia pewnych rzeczy, czy do spędzenia wspólnie czasu. W tym okresie doskonale się sprawdzają różnego rodzaju niebanalne gry edukacyjne dla przedszkolaków, w jakie zagrać można ze swoimi maluchami.


Warto od czasu do czasu znaleźć kilka chwil na to, żeby razem z dzieckiem się w ten sposób pobawić, dzięki temu nie tylko można będzie spędzić razem miło wolne chwile, ale też maluch się będzie mógł dużo nauczyć.

Tags: dzieci, gra, rodzina, czasu