Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Co zrobić, gdy bez skutku starasz się zajść w ciążę?

Posted on 01/12/2021 2:42pm

Wiele par chcących mieć dziecko nie odnosi sukcesów mimo różnych starań. Niektórzy na malucha czekają nawet parę lat i myślą o adopcji. Co zrobić, jeżeli bezskutecznie usiłujesz zajść w ciążę?


odstawiamy antykoncepcję
Author: Surija / "Sray"
Source: http://www.flickr.com
Od czego zacząć?

Do ciąży warto się przygotować – bez wątpienia trzeba odstawić antykoncepcje hormonalną odpowiednio wcześnie i zacząć brać kwas foliowy. Oprócz tego powinniśmy zadbać o zdrową dietę, ruch, unikanie przemęczenia i używek oraz relaks. Rzecz jasna większość kobiet musi starać się o dziecko nawet kilka miesięcy, zanim zobaczy oczekiwane dwie kreski na teście ciążowym, dlatego nie warto zniechęcać się, jeżeli przez pierwszych kilka tygodni starania małżonków nie przynoszą rezultatu. Wiele par twierdzi, że ciąża ma miejsce, kiedy partnerzy przestają traktować ją jako cel.

Jeżeli zafascynował Cię ten temat, poznaj dodatkowo inne polecane www (https://raksa.com.pl/category/osprzet-jachtowy-zamkniecia-i-dekle), ponieważ prezentują one podobny temat, zatem zapewne Cię zainteresują.

Czasem więc wystarczy zwolnić nieco tempo życia, zamówić noclegi podlaskie gdzieś w cichej i spokojnej okolicy zrelaksować się podczas wspólnego weekendu (sprawdź dodatkowe informacje). Istotne jest również zadbanie o romantyczny klimat sprzyjający zbliżeniom.

Kiedy do lekarza?

Kluczem do sukcesu jest rzecz jasna świadomość swojego ciała i umiejętność natrafienia na dni płodne, podczas których możliwe jest zajście w ciążę. W czasie starań o dziecko pomocne będą też specjalne testy owulacyjne do zakupienia w aptekach, które pozwalają ocenić szanse na zajście w ciążę. Jeżeli starania nie przynoszą rezultatów przez kilka miesięcy, warto pójść do ginekologa i przeanalizować co jest powodem tego typu stanu rzeczy i jak można temu zaradzić. Może zdarzyć się, że jedyną szansą na wymarzoną ciążę będzie przeprowadzenie in vitro. Jest ono przeprowadzane w najróżniejszych rejonach Polski, dlatego, jeśli decydujemy się na korzystanie z pomocy np. w Białymstoku, warto przygotować się wcześniej i zarezerwować noclegi podlaskie.


ciąża
Author: Alex Lupo
Source: http://www.flickr.com
Przez wzgląd na to, że zapłodnienie in vitro doprowadza do wielu kontrowersji, nie wszystkie pary wybierają tego rodzaju rozwiązanie. Jeżeli któryś z partnerów jest bezpłodny, warto rozważyć adopcję. Przygarnięcie dziecka i stworzenie prawdziwej rodziny, to szlachetna sprawa, stąd też warto wziąć to pod uwagę - bajdarka.

Tags: dziecko, para, rodzina