Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Czapeczka - czemu warto zakładać ją naszym maluchom?

Posted on 25/04/2020 8:03am

Pojawienie się na świecie malucha przynosi bardzo dużo zmian. Najważniejsze stają się potrzeby malucha.


Czapeczka niemowlęca
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
rodzice nierzadko staną na głowie, żeby zapewnić swej pociesze jak najlepszy start.


Czapeczki niemowlęce od lat budzą wiele emocji, stając się nierzadko kością niezgody między pokoleniami. Parafrazując słynny cytat z Hamleta można skonstatować: kupować czy nie - oto jest pytanie. Rozstrzygnięcie owego dylematu bez wątpienia nie jest łatwe. Więcej przemawia jednakże za tym, aby mieć je w zanadrzu. Czemu? Nie zapominajmy, że dziecko w pierwszych miesiącach życia traci ciepło cztery razy szybciej niż osoba dorosła. Bobas nie ma jeszcze w pełni ukształtowanego systemu termoregulacji. Dopiero uczy się zachowywać stałą temperaturę swego ciała. Co więcej, jest niezmiernie podatny na przewiewy a także różnorodne przeziębienia. Kompletując garderobę niemowlaka należy bezwzględnie zaopatrzyć się w czapki dziecięce zimowe (poznaj dodatkowe informacje), przede wszystkim teraz, kiedy aura za oknem daje nam się we znaki, a na dworze robi się coraz zimniej.
W okresie jesienno-zimowym nakrycie głowy okazuje się niezbędnym „elementem” każdego spaceru - niezależnie czy trwa on parę czy kilkanaście.

Masz chęć zobaczyć inne równie przydatne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj szkielet człowieka, a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

Czapka musi dobrze przylegać do ciała naszej pociechy. Osłonka na uszka oraz wiązanie pod brodą także będą bardzo praktyczne.

Tags: rower, dzieci, niemowlak, rodzic, pociechy