Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Czy korzystnie założyć firmę? O czym pamiętać? A może firma w innym kraju, na przykład w Niemczech?

Posted on 30/05/2019 7:16am

Praca to coś przed czym ciężko uciec, ponieważ jest ona niezbędna, żeby realizować swoje różne plany na życie. Daje pieniądze, co oznacza, że jesteśmy w stanie nabywać różne rzeczy, realizować swoje hobby, zwiedzać świat.


perspektywa - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


Bardzo długo moglibyśmy tak wymieniać.

Jeżeli zaintrygował Cię prezentowany materiał, sprawdź bez wahania ten świetny serwis (http://pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/6/) - on także jest godny uwagi, więc z pewnością się nie rozczarujesz!

Określone osoby jednakowoż mają dość pracy na etacie, tak więc poważnie myślą o tym, ażeby przejść “na swoje”, co znaczy, iż mają w planach otworzyć własną działalność gospodarczą. Czy to odpowiedni pomysł?


To na pewno większa wolność, bo nie mamy nad sobą szefa. Czasami to jednakowoż tylko wolność w teorii, bo jak na etacie mieliśmy szefa oraz swoje obowiązki, tak tu wszystko nam się maksymalizuje. Mamy wielu klientów, jakich musimy obsługiwać, a tak naprawdę są różnorakie osoby, więc raz będzie lepiej, a w innym czasie spotkamy się z tak zwanym “trudnym” klientem. Kolejna sprawa to opłaty. Na etacie mieliśmy wypłatę, a składki to była kwestia pracodawcy - wiedzieliśmy, iż określona kwota jest przeznaczona na emeryturę, ubezpieczenie i podatki (https://www.pitax.pl/wiedza/poradniki/jak-rozliczyc-emeryture-z-zagranicy/), lecz jakoś nie myśleliśmy za bardzo o tym, ponieważ byliśmy na to przygotowani.
Przy własnej firmie co miesiąc musimy zapłacić dużo pieniędzy dla państwa, więc musimy sobie powiedzieć, czy jesteśmy na to przygotowani. Jak już jednak mamy w planach założyć firmę, jesteśmy do tego przekonani, to może lepsza będzie działalność w Niemczech. Ten kraj ma ułożony i czytelny system podatkowy, tak więc z góry jest wiadome, ile zapłacimy i czy nam się to opłaca.


Niemcy są państwem bardzo rozwiniętym, przez lata wszystko się doskonale ugruntowało, wszystko działa tu jak w przysłowiowej niemieckiej maszynie - jest solidnie, są zasady, a prowadzenie działalności gospodarczej jest o wiele łatwiejsze niż w Polsce. Dobrze o tym pomyśleć, gdy będziemy zdecydowani zakładać firmę.

Tags: rzeczy, firmy, firm