Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Czy powinno się pójść na studia magisterskie czy też studia podyplomowe?

Posted on 04/04/2019 7:56am

Pragnąc zdobyć wyższe wykształcenie powinno się iść na studia wyższe. Dzisiaj studia wyższe są podzielone na dwa etapy - studia licencjackie czy inżynierskie i studia magisterskie. Poniektóre osoby decydują się na ukończenie tylko studiów licencjackich, inne zaś wolą mieć kompletne wykształcenie, w związku z tym kontynuują naukę na studiach magisterskich. Studia magisterskie trwają wyłącznie dwa lata, nie jest więc to długi czas. Należałoby więc zastanowić się nad skończeniem studiów magisterskich, tym bardziej, iż tytuł magistra może być dla nas nadzwyczaj pożądany w życiu zawodowym.


studia
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wielu chlebodawców zwraca uwagę na to, czy pretendenci na stanowisko posiadają studia magisterskie. W niektórych zawodach studia magisterskie są wręcz potrzebne, w dodatku poniektórzy pracodawcy nie przyjmują do pracy postaci, jakie nie mają tytułu magistra. Czasami powinno się więc poświęcić te dodatkowe dwa lata nauki oraz wybrać się na studia magisterskie. Naturalnie nie znaczy to, że bez studiów magisterskich nie odkryjemy odpowiedniej, ciekawej pracy. Nie wszelki pracodawca wymaga studiów magisterskich, co więcej, nie każdy nawet oczekuje od swych pracowników wyższego wykształcenia. Niemniej jednak ukończenie studiów magisterskich z pewnością nam nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie zdoła nam czasem pomóc. Wskutek tego jeśli posiadamy ewentualność ukończenia pełnych studiów - licencjackich/inżynierskich bądź magisterskich - warto to zrobić.


Po studiach licencjackich zdołamy też wybrać się na studia podyplomowe Kraków, tak więc studia magisterskie nie są jedyną opcją na naszej drodze edukacji. Studia podyplomowe dopomogą nam w pozyskaniu specjalistycznej wiedzy na temat badanego przez nas kierunku. Chlebodawcy w wielu przypadkach cenią nie wyłącznie sam papierek ukończenia studiów oraz zdobycie tytułu inżyniera, licencjata bądź magistra, lecz użyteczne umiejętności i zdolności. To naturalnie nabyta wiedza oraz umiejętność jej stosowania w rzeczywistości poprawnie o nas świadczy. Jeśli więc czujesz pewny niedosyt po ukończonych studiach, możesz zastanowić się nad pójściem na studia podyplomowe.

Tags: praca, kierunek, tytuł inżyniera