Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Czy warto uczyć się języków obcych?

Posted on 08/10/2019 7:46am

W naszych czasach wyjątkowo trudno dostać dobrą pracę. Nawet dyplom wyższej uczelnie nie zagwarantuje nam dobrej posady. Mnóstwo młodych ludzi każdego roku doświadcza tego po uzyskaniu tytułu.
Są zrozpaczeni, gdyż nie w ten sposób widzieli swoje wkraczanie w dorosłe życie. Czy sytuacja jest rzeczywiście taka straszna? Niestety, póki dookoła będzie nękał nas kryzys, przedsiębiorstwa nie zamierzają przyjmować kolejnych pracowników.

Czy ciekawią Cię prezentowane tematy? Jeżeli tak, to odszukaj więcej (https://eurojumpleszno.pl/imprezy-integracyjne/) i odnajdź więcej informacji na omawiany temat - zapewne będą bardzo wciągające.Author: Brioko
Te kłopoty z pewnością nie tyczą się ludzi, którzy świetnie znają języki obce. Uczenie się angielskiego to najlepsza inwestycja na przyszłość. Dlatego dorośli muszą zadbać o to, aby ich dzieci rozpoczęły naukę angielskiego jeszcze w dzieciństwie. W tym okresie nasz mózg skuteczniej przyswaja każdą wiedzę. Prywatne lekcje języka angielskiego mogą być najlepszym prezentem od rodziców dla dzieci. Osoby, które świetnie posługują się językiem angielskim nie będą miały nigdy kłopotów z odnalezieniem pracy (np. jako tłumacz - profil kandydata. Pamiętajmy, że jest to międzynarodowy język biznesu i polityki. Z doskonałą znajomością języka angielskiego możemy znaleźć interesującą pracę w każdym miejscu na świecie.


Ale jeżeli nie chcemy wyjeżdżać z Polski, możemy się wyspecjalizować i zdecydować się na zawód tłumacza. Po skończeniu właściwych kursów i zdobyciu potrzebnych umiejętności jesteśmy w stanie wykonywać wszelkiego rodzaju tłumaczenia. Mnóstwo przedsiębiorstw współpracuje z zagranicą, dlatego organizując dokumenty dla swych zagranicznych kontrahentów, zazwyczaj zlecają tłumaczenia angielski, za które są w stanie dużo zapłacić. Jeśli jednakże wybierzemy język angielski, musimy się przygotować na niezwykle duża konkurencję w tej branży, jest to bowiem w dalszym ciągu najchętniej wybierany język obcy w naszym kraju (więcej...). Dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość i nieustannie podwyższać swoje umiejętności, tak by być co raz bardziej pożądanym dla przyszłego zleceniodawcy. Zawsze także można zdecydować się na drugi język. Tłumaczenia na niemiecki też są bardzo pożądane w naszej ojczyźnie, która ma wiele interesów z naszym sąsiadem zza zachodniej granicy.

Author: k.s.