Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Czy warto zakładać konto w banku specjalnie dla prowadzonej działalności? Na które się zdecydować?

Posted on 08/03/2021 7:48am

Jednoosobowa firma to z pewnością najczęściej spotykany wariant prowadzenia działalności. Istnieje faktycznie sporo plusów prowadzenia takiej działalności, jak łatwość założenia, mniejsze składki ZUS przez początkowe dwa lata od startu (jeżeli jest to pierwsza nasza działalność), jak również możliwość swobodnego podejmowania decyzji.Nawet jednak tego typu forma działalności powinna mieć rachunek bankowy.


ranking kont bankowych
Source: pixabay.com
Właściciel firmy jest w stanie użyć własnego konta osobistego, ale tylko kiedy firmuje działalność swoim nazwiskiem. Dobrze jest jednakże założyć oddzielne konto bankowe. Tak właściwie nie jest to za trudna rzecz, nie zabiera również nam zbyt wiele czasu. Jeżeli wybieramy rachunek firmowy dobrze na pewno przeanalizować wysokość opłat, jakie poniesiemy, dobrze jest w związku z tym sprawdzić konto dla firm ranking taki jak na przykład: kliknij i sprawdź. Banki zachęcają darmowym prowadzeniem konta, ale powinniśmy w takiej sytuacji bardzo dobrze zapoznać się z tabelą opłat i prowizji, żeby sprawdzić, czy pozostałe koszty mające związek z obsługą konta bankowego nie są za duże.

Tak może być jeśli chodzi o prowizję za przelewy oraz opłaty za kartę debetową. Często najbardziej korzystną ofertę posiadają banki internetowe.

Zaciekawił Cię rozważany tu wątek i poszukujesz poza tym innych tego typu danych? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie (https://contra-odszkodowania.pl/pomoc-dla-frankowiczow/).

Dobrze jest zobaczyć, czy ilość dostępnych bankomatów jest właściwa dla nas. Jak planujemy najczęściej płacić gotówką, to korzystniejszym rozwiązaniem może być konto w banku, którego bankomaty lub placówki posiadamy w pobliżu miejsca gdzie mieszkamy lub firmy. Na początek działania firmy świeżo upieczonemu przedsiębiorcy wystarczy standardowy rachunek w banku, będzie to wygodne, bo posłuży on do płatności do ZUS-u jak również do Urzędu Skarbowego.


finanse
Author: peddhapati
Source: http://www.flickr.com
Posłuży również do standardowego regulowania bieżących należności.

Jeżeli po przestudiowaniu tego zagadnienia, będziesz mieć ochotę na większą ilość danych, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju porządne informacje (http://ubezpieczenia-gcu.pl/) zawiera ten artykuł.

Banki posiadają w swojej ofercie także konta z pomocnymi pakietami usług, ich obsługa jest jednak droższa. Trzeba więc pomyśleć nad tym, czy w firmie niezbędne będzie konto bankowe takiego rodzaju. Lepiej więc przed wyborem konkretnego konta firmowego skorzystać z dostępnych w sieci porównywarek finansowych takich jak ta: na takich stronach będziemy mieć pełną informację na temat ofert, jakie proponują banki.

Tags: porównywarka, firma, gotówka, konto