Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Czy założenie przedszkola ma rację bytu?

Posted on 03/05/2022 7:40am

Cztery lata temu powróciłam z emigracji - studiowałam i ciężko pracowałam w Norwegii, co spowodowało, że po powrocie do Polski posiadałam niemałe pieniądze i wyższe wykształcenie. Postanowiłam w takim razie założyć gdzieś pod Warszawą przedszkole. Jakoś mi się poszczęściło, bo dostałam w spadku po dziadku duży dom.
Oczywiście przerobiłam go na przedszkole. Sądzę, że w moim przypadku decyzja o założeniu przedszkola była wspaniała. Lubię mieć kontakt z dzieciakami, a co najistotniejsze - posiadam odpowiednie kwalifikacje. Sądzę, iż założenie przedszkola nie we wszystkich przypadkach ma rację bytu, ale i tak sądzę, że to rewelacyjny pomysł na biznes. Szczególnie, iż w końcu można sporo zarobić na prowadzeniu przedszkola. To łączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli coś kapitalnego (polecamy).plac zabaw i przedszkole
Author: Frogn kommune
Source: http://www.flickr.com
Ciężko jednak otworzyć solidne przedszkole w Józefowie, jeżeli nie posiada się odpowiednich kwalifikacji oraz środków. Odradzałabym wchodzenie w owy biznes osobom, które myślą, że w przypadku prowadzenia przedszkola najważniejsza jest forsa.

Uważasz, że ten artykuł jest ekscytujący? Jeśli tak, kliknij ten link - ten tekst (varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/) zawiera podobne tematy, one też są warte zainteresowania.

Ona się naturalnie mocno liczy, lecz najbardziej istotne jest to by dbać o dzieci. Nie jest prosto założyć punkt przedszkolny, więc to wyjdzie, jeśli nie mamy całkowicie czystych zamiarów.

Myślę, iż odpowiednie przedszkole powinno także stawić na to, aby choćby nauczanie języków obcych. Sama u siebie nauczam angielskiego i sądzę, że znaczna część rodziców posłała swoją pociechę do mojego przedszkola przede wszystkim dlatego, iż tak jakby słynę z doskonałego nauczania tego języka (szczegóły). Warto również uczyć dzieciaki innych rzeczy - chociażby gotowania, jednakże w granicach normy.

Można śmiało powiedzieć, że nigdy nie żałowałam podjętej decyzji - bez dwóch zdań jestem szczęśliwa, iż zdecydowałam się otworzyć prywatne przedszkole. I choć codzienne prowadzenie przedszkola Otwock to dużo wyrzeczeń, tak czy siak wychodzę z założenia, że to dobra decyzja. Zatem każda osoba, która chciałaby otworzyć przedszkole musi zwracać uwagę na to wszystko, bo przedszkole to nie sklep, a więc w tym przypadku chodzi o dzieci. Warto nadmienić, iż nadal prowadzenie przedszkola to interes, który ma duże szanse na przetrwanie.

Tags: dom, dzieci, Przedszkole, biznes, sklep, wykształcenie, decyzja, interes

Author: k.s.