Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Czy założenie przedszkola ma rację bytu?

Posted on 04/05/2018 7:44am

Cztery lata temu powróciłam z emigracji - studiowałam i ciężko pracowałam w Norwegii, co spowodowało, że po powrocie do Polski posiadałam niemałe pieniądze i wyższe wykształcenie. Postanowiłam w takim razie założyć gdzieś pod Warszawą przedszkole. Jakoś mi się poszczęściło, bo dostałam w spadku po dziadku duży dom.
Oczywiście przerobiłam go na przedszkole. Sądzę, że w moim przypadku decyzja o założeniu przedszkola była wspaniała. Lubię mieć kontakt z dzieciakami, a co najistotniejsze - posiadam odpowiednie kwalifikacje. Sądzę, iż założenie przedszkola nie we wszystkich przypadkach ma rację bytu, ale i tak sądzę, że to rewelacyjny pomysł na biznes. Szczególnie, iż w końcu można sporo zarobić na prowadzeniu przedszkola. To łączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli coś kapitalnego (polecamy).

plac zabaw i przedszkole
Author: Frogn kommune
Source: http://www.flickr.com
Ciężko jednak otworzyć solidne przedszkole w Józefowie, jeżeli nie posiada się odpowiednich kwalifikacji oraz środków. Odradzałabym wchodzenie w owy biznes osobom, które myślą, że w przypadku prowadzenia przedszkola najważniejsza jest forsa. Ona się naturalnie mocno liczy, lecz najbardziej istotne jest to by dbać o dzieci. Nie jest prosto założyć punkt przedszkolny, więc to wyjdzie, jeśli nie mamy całkowicie czystych zamiarów.Myślę, iż odpowiednie przedszkole (Przedszkole niepubliczne Kolorowe Kredki) powinno także stawić na to, aby choćby nauczanie języków obcych. Sama u siebie nauczam angielskiego i sądzę, że znaczna część rodziców posłała swoją pociechę do mojego przedszkola przede wszystkim dlatego, iż tak jakby słynę z doskonałego nauczania tego języka (szczegóły). Warto również uczyć dzieciaki innych rzeczy - chociażby gotowania, jednakże w granicach normy.

Można śmiało powiedzieć, że nigdy nie żałowałam podjętej decyzji - bez dwóch zdań jestem szczęśliwa, iż zdecydowałam się otworzyć prywatne przedszkole. I choć codzienne prowadzenie przedszkola Otwock to dużo wyrzeczeń, tak czy siak wychodzę z założenia, że to dobra decyzja. Zatem każda osoba, która chciałaby otworzyć przedszkole musi zwracać uwagę na to wszystko, bo przedszkole to nie sklep, a więc w tym przypadku chodzi o dzieci. Warto nadmienić, iż nadal prowadzenie przedszkola to interes, który ma duże szanse na przetrwanie.

Tags: dom, dzieci, Przedszkole, biznes, sklep, wykształcenie, decyzja, interes

Author: k.s.