Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Czy zastanawiałeś się kiedyś, żeby skoczyć ze spadochronem? Marzysz o tym, ale się obawiasz? Nie wiesz jak pokonać niepokój?

Posted on 12/02/2022 7:40am

Skoki ze spadochronem to ciekawa zabawa, równocześnie sama myśl o tego typu skoku zwiększa nasze lęki. Nie martw się, to zupełnie naturalne uczucia, towarzyszą one nam zawsze gdy pojawia się ryzyko. To ryzyko jednak jest naprawdę małe, ponieważ dziś wypadki zieją niezwykle rzadko. Sprzęt jest mniej zawodny, szczegółowo dopilnowany, wyposażony w automatyczne systemy otwarcia spadochronu. Ponadto, w sytuacji skoków w parze ryzyko w sumie nie występuje, ale z pewnością obawy nie da się zupełnie przepędzić.

skok ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Pozostaje problem, w jaki sposób można sobie poradzić z tym niepokojem? Istotna zasada jest taka, że nic nie powinno robić się na siłę. Jeśli marzymy o kursie spadochronowym, a równocześnie odczuwamy panikę i lęk, zamiast radości i lekkiego strachu, to znak, że lepiej tego nie robić. To nie jest po prostu zabawa dla każdego, należy również pamiętać, że jest to jednak sport ekstremalny. Ponadto, próba przełamania niekoniecznie przynosi sukces, stąd też zanim zdecydujemy się na kurs spadochronowy, nim kupimy skoki ze spadochronem, musimy zastanowić się, czy rzeczywiście jest to dla nas właściwa forma rozrywki. Zobacz również:Ciekawy sposób na zabawę.

Nawet jak zdecydujemy się, zgodzimy na to że, skoczymy, to trzeba pamiętać, że stres i tak wystąpi. Nie dajmy się ponieść panice wtedy zanadto, bo to normalny przejaw. Tego typu stres może się pojawić dzień przed albo dopiero przed samym skokiem. Nie wiemy kiedy, bo każdy przechodzi to w inny sposób, ale na pewno nie da o sobie zapomnieć. Jeżeli jest to nieznaczny stres i podekscytowanie to dobrze, kiedy zaś jest silniejszy od nas, powinniśmy jeszcze raz się zastanowić, czy faktycznie warto. Jeżelinie chcemy myśleć o tym, co nas czeka, a równoczesne wiemy, że damy radę skoczyć, a żadnego rodzaju stres nas nie pokona, można dodatkowo się odprężyć. Przed skokiem poleca się pójść na basen czy spotkać się ze znajomymi.

skoczyć ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Najważniejsze to nie tracenie spokoju, to przynosi dobre rezultaty. Powinniśmy podejść do tego z pozytywnym nastawieniem, traktować to jako przygodę, a nie jakiegoś traumatycznego przejścia. Przecież to nasza wola, nikt nas do tego nie namawia.

Czy masz ochotę poznać prezentowane zagadnienie? Jeżeli tak, to kliknij w rekomendowany link, a na pewno znajdziesz tego typu dane, które okażą się niesamowicie przydatne.

Nie demonizujmy skoków spodochronowych, to naprawdę interesujące przeżycie.

Tags: sport, rozrywka, dyscyplina