Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Czym jest analiza statystyczna oraz w jakim miejscu jest ona używana?

Posted on 18/01/2018 11:53am

Wiele osób o wielu branżach nie posiada zielonego pojęcia. Przecież wiadome jest, iż kelnerka nie będzie się znała na fizyce kwantowej, a wyszkolony monter nie będzie wiedzieć jakiego składnika dodaje się dla przykładu do sosu meksykańskiego.
szkolenia
Author: AFGE
Source: http://www.flickr.com


Każdy zna się na swym zawodzie i niechaj tak pozostanie, aby tylko wykonywał to prawidłowo.


Wielu osobom termin analiza statystyczna niczego nie mówi. Co to w zasadzie jest? W tym tekście będziemy się starać wyjaśnić nieco tę kwestię, aby zwykły człowiek także się trochę na ten wątek dowiedział. Więc obserwacja ta to doskonały wariant, aby otrzymać dane na ustalony wątek w celu, ażeby po ich przeanalizowaniu jak najwłaściwiej je wyjaśnić. Jest ona używana w tak wielu dziedzinach, iż doczekała się nawet swej terminologii. A w jakim miejscu jest ona właściwie używana? Dla przykładu w ekonometrii, fizyce stosowanej czy w demografii. Przykładowo: jeśli pragniemy przeliczyć statystyczną ilość członków jakiegoś południowoamerykańskiego plemienia oraz wiemy, że ilość osób zwiększa się stopniowo co dziesięć wiosen o 100 osób, to możemy wysunąć przypuszczenie, że tradycyjnie przedmiot biorąc za dziesięć lat liczba osób będzie powiększona o 100.


Wszakże analiza statystyczna to działalność na jak największej liczbie danych, przeto należy brać pod uwagę, czy plemię to prowadzi jakiekolwiek bitwy i czy też jego męska ludność nie jest zagrożona.
Wtenczas mogłoby się objawić, że ażeby zwiększyć swoją liczebność populacji w RAMach takiego plemienia rozpocznie działać wielożeństwo, gdyż po zakończeniu bitwy plemiennej niewiast okaże się być więcej niż przedstawicieli płci męskiej. Takie teoretyzowanie, wszakże oparte na znacznej ilości różnorodnych informacji to nic odmiennego niż właśnie analiza statystyczna.

Tags: DNA, człowiek, RAM, dane, sukces