Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Czym powinna charakteryzować się zabawka dla niemowlęcia? Sprawdzamy jak znaleźć odpowiedni prezent dla dziecka!

Posted on 01/12/2017 1:15pm

Zakup prezentu dla małych dzieci może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza, wtedy gdy maluszek jest w okresie niemowlęcym i nie umie zorganizować sobie samodzielnej zabawy. Zabawki dla małych dzieci muszą charakteryzować się zaokrąglonymi kształtami, jak również wyrazistymi kolorami, które przyciągają uwagę dzieci a także rozwijają ich wyobraźnię. Szukając prezentu dla maluszka należałoby udać się na dział edukacyjny, gdzie mamy możliwość odnaleźć zabawki, które pozytywnie mogą wpłynąć na rozwój pociechy.

Zabawki
Author: Hazwan Norizan
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy zakupić prezent dla dziecka warto poszukać zabawek, które mogą wydawać różnorodne dźwięki, ponieważ perfekcyjnie pozwalają rozwijać słuch malucha oraz potrafią zachęcić do dłuższej zabawy. Zabawki dla małych dzieci powinny być jedynie nie tylko ciekawe, ale także bezpieczne, a co za tym idzie w trakcie szukania odpowiedniego prezentu warto zasugerować się przedziałem wiekowym, który często jest zaznaczony w prawym górnym rogu opakowania.W odpowiedni sposób dobrany prezent może mieć bardzo duży wpływ na rozwój dziecka, które w okresie niemowlęcym jest w szczególności podatne na czynniki zewnętrzne. Zabawki dla niemowląt powinny za każdym razem być w bliskości pociechy, a co z tym związane trzeba zdecydować się na karuzele, którą mamy możliwość powiesić tuż nad łóżeczkiem naszego dziecka. Bardzo interesującym pomysłem na prezenty dla dziecka są dodatkowo zawieszki, które możemy przymocować do wózeczka, co bardzo uprzyjemnia dzieciom codzienne spacery.
Zabawki dla niemowląt wyróżniają się bardzo dużą różnorodnością, dzięki czemu możemy wybrać rozwiązanie adekwatne do płci dziecka. Bardzo powszechną zabawką jest dziś także mata niemowlęca, na której nasza pociecha może komfortowo poznawać nowe kolory i dźwięki. Poszukując prezentu dla dziecka należy zwracać uwagę na zabawki które są jednocześnie interesujące, ale także bezpieczne.

Pragnąc, aby nasza pociecha zaciekawiła się prezentem, trzeba poświęcić odrobinę czasu na wspólną zabawę i pokazać dziecku możliwości, jakie może nieść za sobą dany upominek. Wybór prezentu dla malucha może stanowić niemałe wyzwanie, jednak kierując się dobrem naszej pociechy mamy możliwość nie tylko uprościć sobie to zadanie, ale również pozytywnie wpływać na jego wyobraźnię. Nauka poprzez zabawę to podwójna korzyść, z sprawą której możemy dać dziecku to, co jest dla niego najlepsze.

Tags: nauka, edukacja, bezpieczeństwo, karuzela