Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Darmowa matura kierowana dla dorosłych.

Posted on 04/07/2019 7:33am

Egzamin dojrzałości nigdy nie był i wciąż nie jest obligatoryjny, możemy ukończyć liceum nie podchodząc do niego. Mało tego, w szkołach zawodowych w ogóle nie mamy szansy przystąpić do matury. Jako nastoletni ludzie, zazwyczaj radujemy się z takiego obrotu sprawy - mniej pracy więcej wolności. Jednak późniejsze życie weryfikuje nasze kroki - czasami okazuje się, że brak wyższego stopnia zamyka nam szansę na karierę w pracy. Lecz nic straconego! Są szkoły dla dorosłych, w których dodatkowo oferowana jest bezpłatna nauka. Lecz jakie są warunki przyjęcia i czy każdy ma szansę tam się dostać?


Tak samo przy instytucjach publicznych jak i w sektorze komercyjnym, można znaleźć szkoły dla dorosłych, w których oferowana jest bezpłatna nauka - patrz u źródła na szkoły dla dorosłych. Tak jak w pierwszym przypadku nikogo to nie zaskakuje, tak drugi budzi podejrzenia, jednak nieprawdziwe. Prywatne szkoły dla dorosłych mają bowiem zawarte z państwem umowy, które przybliżają placówkę do tej publicznej - uczniowie, muszą wypełnić szereg kryteriów (frekwencja, sprawowanie) aby móc dostać promocję do kolejnej klasy. Z kolei sama instytucja, żeby nadal móc funkcjonować jako bezpłatna, musi to od nich koniecznie egzekwować.

matura
Author: Alba Estévez G.
Source: http://www.flickr.com
Pragnąłbyś skorzystać ze szkoły dla dorosłych i zdać w końcu wymarzoną maturę? Nic łatwiejszego. Nie potrzebna jest żadna, zaawansowana dokumentacja, potrzebny jest odpis świadectwa z ostatniej klasy, aktualne zdjęcia itp. Jedynym, co ma szansę cię ograniczyć jest limit miejsc - persony są zapisywane według kolejności aplikacji, z tego powodu kto pierwszy, ten lepszy. Ale nie można się poddawać jeżeli nie wystarczyło dla nas miejsca, bowiem zazwyczaj szkoły dla dorosłych przyjmują zarówno na semestr letni jak i na zimowy. Poza tym, jeśli byłeś w liceum wcześniej, jednak nie uzyskałeś promocji, nie potrzebujesz swojej nauki rozpoczynać od nowa, zwyczajnie idziesz do kolejnej klasy. Mało tego, możesz wybrać się wyłącznie na kursy powtórkowe do matury jeżeli jej jeszcze nie posiadasz i podejść do niej na wiosnę.

Z pewnością zaciekawi Cię ta oryginalna strona na ten temat, zatem nie zwlekaj - kliknij tutaj i przeczytaj szczegóły na prezentowany temat.

Jest to idealna opcja dla osób, które mają średnie wykształcenie, jednak z jakiegoś powodu nie zaliczyły egzaminu maturalnego.


Szkoły dla dorosłych to idealna opcja dla tych ludzi, którzy z jakiegoś powodu w swym życiu przerwali edukację. Bezpłatna nauka tam oferowana pozwala wyrównać szanse - identyczną opcję dalszego kształcenia mają tak samo majętne jak i ubogie osoby - .

Tags: zabawy, szkoły, dokumentacja, możliwości