Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Dla kogo nauka na kierunku nauki polityczne?

Posted on 02/02/2018 2:36pm

Kierunek Politologia to propozycja dla tych, którzy pragną decydować o przyszłości swojej oraz otoczenia, włączając się w życie społeczno-gospodarcze, dla zainteresowanych procesami społecznymi, ekonomicznymi jak też politycznymi w Polsce i w świecie, dla ludzi dostrzegających rolę współczesnej komunikacji społecznej w funkcjonowaniu firm i instytucji, dla przyszłych pracowników mediów jak też marketingu.


prywatna uczelnia dla każdego
Author: Thacher Gallery at the University of San Francisco
Source: http://www.flickr.com
Z uwagi na obszerny wachlarz przedmiotowy studia politologiczne to również propozycja dla wypatrujących takiego kierunku kształcenia, który otworzy im wiele możliwości uzyskania ciekawej pracy, w tym prowadzenie swojej działalności gospodarczej na wymagającym europejskim rynku. Absolwent kierunku posiada gruntowną wiedzę na temat mechanizmów życia społecznego, politycznego i ekonomicznego oraz umiejętność podejmowania decyzji, nagromadzania jak też systematyzowania informacji, dokonywania samodzielnej, pogłębionej analizy zjawisk jak też procesów występujących w sferze publicznej. Potrafi dokonywać wyboru optymalnych podejść strategicznych i taktycznych z zakresu problemów polskich, europejskich oraz międzynarodowych.

Potrafi dostosować się do dynamicznie modernizującej się rzeczywistości społeczno-ekonomicznej jak też politycznej. Posiada zdolność pracy w zespole, znajomość zasad życia społecznego i reguł etyki zawodowej. Jest przygotowany do samodzielnego realizowania pracy w segmencie publicznym, w świecie polityki, organizacjach gospodarczych jak też społecznych, instytucjach międzypaństwowych oraz we współczesnym biznesie.
Absolwent ma możliwość także podjąć studia drugiego stopnia. Łączną częścią studiów są lekcje warsztatowe przeprowadzane przez przedstawicieli życia publicznego jak też polskiego oraz międzynarodowego biznesu, którzy zdobyli sukcesy w swych dziedzinach.


Dziennikarstwo studia to profil dla ludzi ciekawych świata a także ludzi - warto się zdecydować. Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna to propozycja dla wszystkich osób zainteresowanych mediami, , reklamą, public relations oraz tematyką prasy samorządowej i lokalnej. Dzięki niemu zdobędziesz wiedzę na temat mediów, natomiast konkretne umiejętności oraz warsztat będziesz szkolić pod okiem wprawnych dziennikarzy. Żakowie korzystają z pracowni telewizyjnej na uczelni a także szlifują swe zdolności w akademickich mediach. Jeśli interesują cię wyżej wymienione kierunki, napisz w przeglądarkę sformułowanie: dziennikarstwo studia czy studia politologia.

Tags: studia, kształcenie, instytucja