Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Dla większości przedszkolaków piaskownica w ogrodzie oraz zabawki do piachu Tomy to spełnienie najskrytszych marzeń

Posted on 23/06/2022 12:55pm

Nadciąga lato, a co za tym idzie coraz więcej kilkulatków spędza wolny czas na zewnątrz. Dla malców prawdziwa radością są rozmaite place zabaw, miejsca w jakich swobodnie wolno pobiegać , a także takie, w których da się zobaczyć kumpli z przedszkola. Rodziciele winni często wychodzić z pociechami na spacer, żeby się dotleniły i nawdychały świeżego powietrza.

Zabawki dla dzieci
Author: Hazwan Norizan
Source: http://www.flickr.com
Centralnym punktem każdego placu zabaw jest gigantyczna piaskownica, w jakiej dzieciaki budują babki z piasku, wielgachne zamki , a także przyrządzają wymyślone dania. Wielokrotnie właśnie tam nasze pociechy spotykają się z kumplami i kumpelkami z przedszkola w trakcie ferii. Maluchom ciężko wytrzymać bez towarzystwa nawet przez jeden dzień, zatem o ile mają możliwość to nie wypada im tego zabraniać - więcej na z tego, że po zabawie w piasku będą całe brudne? Przynajmniej będziemy mieć gwarancję tego, iż milusiński spędził atrakcyjny dzień.

Czy ta problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę przedszkole, która dotyczy omawianej sprawy, zatem zapewne także Cię zaintryguje.

Jeżeli mieszkamy w domu, warto zastanowić się czy piaskownica nie zmieściłaby się na naszej działce. Moglibyśmy wtedy sprawować swoje obowiązki, a pociecha spędzała dzień tak jak uwielbia. Naturalnie nie można zapomnieć, że trzeba kupić maleństwu zabawki do piasku, ponieważ jeśli zaniesiemy te, jakimi bawi się w domu to natychmiast się popsują. Godnymi polecenia są zabawki Tomy, jest to zestaw dwóch samochodów, jakie poruszają się po piasku i nie niszczą się. Z pewnością potrzebne będą też takie kluczowe akcesoria jak łopatka, grabie, foremki i wiadro - polecamy.

Zabawki
Author: regan76
Source: http://www.flickr.com
Każdą z tych rzeczy należy też wziąć ze sobą na wczasy nad morze, gdyż tam nasze maleństwo będzie miało nieskończone pole do zabawy. Będzie to najlepsza i największa piaskownica jaką można sobie wyobrazić. My będziemy mogli się zrelaksować, a nasz smyk będzie uradowany, że ma tyle przestrzeni na budowane zamków i babek. W ogrodzie z reguły mamy jedynie metr kwadratowy, żeby postawić piaskownicę, a w tym miejscu jest kilkadziesiąt.

Jeśli nie mam pomysłu na upominek imieninowy, na Mikołajki lub jakiekolwiek inne święto dla naszego maluszka, można pomyśleć czy zabawki Tomy nie byłyby spełnieniem marzeń. Każde dziecko uwielbia zabawy w piasku i konstruowanie różnych, zwykle dla nas niezrozumiałych rzeczy.http://cpsens.pl/ (sprawdź więcej)Powinno się to jednak zaakceptować i radować się, albowiem rozwija to wyobraźnie lepiej niż większą część bajek i filmów.

Tags: dom, film, posiłki, łopatka