Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Dlaczego jakość jest tak istotna? Gdzie ma się z nią do czynienia?

Posted on 29/08/2018 1:52pm

Zachowanie doskonałej jakości jest ogromnie ważne w różnych dziedzinach życia. To odnosi się w takim samym stopniu do przemysłu i usług, tak samo jak artykułów, które trafiają do sklepów, a później do naszych domów. Czemu jest to tak ważne?
Różne naklejki
Source: flickr.com
Jakość, jest czymś na co zwraca się uwagę kupując dane produkty. Na pewno często, idąc na zakupy czytamy etykietki, oceniamy artykuły wzrokiem oraz zapachem. Chcemy kupić taki artykuł, jakiego jakość (serwis internetowy) będzie najlepsza. Z reguły za cenę doskonałej jakości, decydujemy się zapłacić większą sumę pieniędzy, byleby tylko rzecz, którą kupujemy była lepsza. Tego typu podejście ma wiele osób. Nie jest to nic dziwnego, gdyż z tak ogromnej ilości występujących w sklepach produktów należy wyłowić te, które są lepsze.


Tak samo jest z usługami. Jeśli idziemy przykładowo do lekarza to dobrze jest mieć pewność, że zajmą się nami najlepsi specjaliści. Ich kwalifikacje możemy sprawdzić bez problemu. Jednak ważny jest także poziom takiej placówki. Dobrze, jeżeli posiada ona certyfikacje ISO. To swego rodzaju poświadczenie zapewniające jakość. Natomiast to nie wszystko. Jak chodzi bowiem również o wyroby medyczne certyfikacja jest jak najbardziej wskazana. Trzeba bowiem być pewnym, że zarówno sprzęt jak i wszystkie akcesoria, których używa lekarz są jak najbardziej sprawne jak i nie zagrażają naszemu zdrowiu albo życiu. Dlatego jeżeli chodzi o wyroby medyczne certyfikacja okazuje się wskazana- sprawdź więcej.


Podobnie wygląda to w przemyśle. Tutaj wszystko powinno być także na dobrym poziomie. Praca w przemyśle jest bowiem niebezpieczna i niesie ze sobą ryzyko nie tylko dla samych pracowników, lecz także dla środowiska czy ludzi przebywających blisko strefy przemysłowej. Oczywiście wszystko jest zależne od tego, jaki jest to przemysł. Jednak na pewno zachowanie odpowiednich środków ostrożności oraz jak najwyższej jakości, to znaczy obowiązujących norm, jest szalenie ważne. Systematyczna ocena maszyn czy też takiego środowiska pracy jest czymś normalnym. Bez czegoś takiego nie można w pełni kontrolować takiego procesu- Ocena maszyn tak na dobrą sprawę dzieje się na różnych poziomach. Na niskim szczeblu kontroluje je każdego dnia pracownik, który na takich maszynach pracuje. Na wysokim natomiast, przeprowadzane są systematyczne kontrole wyznaczonych do tego osób. Jak widzimy jakość obecna jest wielu miejscach, to za jej sprawą możemy zachować poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancje, że konkretny produkt albo usługa spełniają ważne normy.

Tags: akcesoria, sprzęt, produkt, ISO, typ