Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Dlaczego naprawdę należałoby podnosić swoje kwalifikacje do kierowania pojazdami?

Posted on 05/12/2017 2:32pm

Przed jakąkolwiek nowelizacją rozporządzenia w Prawie o ruchu drogowym, w szkołach jazdy generują się niezwykle długie kolejki. Jest tak dlatego, że ludzie boją się, że nowe unormowania będą jeszcze bardziej restrykcyjne niż te obecne.
monitoring domu


monument
Author: Pedro Ribeiro Simões
Source: http://www.flickr.com


I zazwyczaj tak właśnie jest.


JeDNAk nowe przepisy nie są dlatego, żeby utrudnić życie kierującym. Tworzy się je z tego powodu, że mają na celu poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Warto więc dodać, że przy wspomnianych ośrodkach prowadzona jest nauka jazdy również dla osób, jakie już od długiego czasu mają stosowny dokument. Szkoły te prowadzą szkolenia odnoszące się do jazdy w trudnych uwarunkowaniach drogowych. Wykonują to na szczególnie określonym terenie, w jakim jest zamontowana np. płyta poślizgowa. Należałoby także wspomnieć, że producenci szybkich aut przed przekazaniem klientowi konkretnego samochodu, kierują go do szczególnego ośrodka, w którym ma on możliwość podwyższenia swych kwalifikacji. To może w ekstremalnych przypadkach nawet uratować życie człowieka. Ponieważ nigdy nie wiadomo czy też jakiekolwiek dziecko nie wybiegnie niespodziewanie na drogę albo człowiek pijany nie wtargnie nagle na ulicę w miejscu niedozwolonym dla pieszych.


Powszechnie dostępna autostrada, nawet tego typu, na której nie ma ograniczeń szybkości, nie służy do uczenia jazdy. Tego typu ośrodki mogłyby prowadzić szkolenia dla osób, jakie chcą pracować jako zawodowi kierowcy. Muszą oni odbyć między innymi przeszkolenie o nazwie Kwalifikacja wstępna.
Zależnie od wieku oraz posiadanych uprawnień, rozróżnia się 4 typy szkoleń z przedziału kwalifikacji: wstępna, wstępna przyspieszona, wstępna uzupełniająca oraz początkowa przyspieszona uzupełniająca.

Tags: dom, DNA, bezpieczeństwo