Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Dlaczego opłaca się uczyć języka angielskiego? Jakie istnieją najważniejsze powody tej decyzji?

Posted on 05/02/2018 9:45am

Czy opłaca się uczyć języka angielskiego? To pytanie zdecydowanie wydaje się przesadnie banalne, ponieważ odpowiedź jest oczywista. Nauka tego języka to same plusy. Każdy bowiem ma jakieś inne priorytety, które chciałby osiągnąć dzięki nauce tego języka. Czy są to podróże, praca albo też poznawanie osób z różnych krajów, a może kontakty w celach biznesowych, literatura obca czy zdobywanie certyfikatów - każdy powód jest odpowiedni, żeby zacząć się uczyć.

nauka
Author: Alba Estévez G.
Source: http://www.flickr.com
Co istotne, nasza pozycja wyjściowa jeśli chodzi o podjęcie nauki języka angielskiego jest całkiem dobra, bo sami używamy jednego z najtrudniejszych języków na świecie. Natomiast angielski to jeden z łatwych języków. Rzecz jasna uczenie się jakiegokolwiek języka to długi, ciężki proces, natomiast gdy przyjdzie moment zwątpienia dobrze jest sobie przypomnieć tą radę, by wziąć się do bardziej wzmożonej pracy. Co interesujące, a o czym większość z nas zapomina, kiedy posługujemy się jednym językiem, trudno go tak naprawdę ocenić.

podczas nauki
Author: CollegeDegrees360
Source: http://www.flickr.com
Dopiero, gdy poznajemy inny język jesteśmy w stanie dostrzec różnicę, w inny sposób można spojrzeć na nasz rodzimy język, możemy go lepiej docenić. Przez to łatwo można dostrzec niuanse, jakie nie pojawiają się w innych językach, lub odwrotnie, jakie dodają każdemu językowi niespotykanej charakterystyki, wyrazistości, oryginalności. Każdy powód do nauki jest świetny, nawet ten pospolity, szczególnie, że jest to nasze postanowienie, aby nauczyć się nowego języka. Dobrze jest się zastanowić co sprawia, że chcemy się go uczyć, czy jest nasza chęć bez żadnej zewnętrznej przyczyny, czy może dzięki poznaniu angielskiego zdamy ważny egzamin. Sporo ludzi właśnie z tego powodu uczy się obcego języka uczęszczając na dodatkowe kursy, przykładowo angielski kurs do matury Legnica (kurs języka angielskiego do matury).Wszelkie języki na świecie mają podstawowy cel, żeby komunikować się z ludźmi i przekazywać wiedzę jak również wyrażać siebie. Warto w związku z tym pomyśleć nad tym, co chcemy zakomunikować naszym bliskim jak również ludziom nam nieznanym, a także naszemu otoczeniu i nawet całej planecie. Czy chcielibyśmy czymś istotnym się podzielić z innymi? To jest zapewne najważniejszy powód oraz niezbędna motywacja jeśli chodzi o naukę języka obcego.

Tags: nauka, język, kursy