Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Popołudniowe zajęcia z polskiego dla obcokrajowców – gdzie dobrze jest posłać naszego malucha?

Posted on 01/08/2020 7:36am

Gdy rozpoczyna się nowy rok szkolny duża liczba rodziców poszukuje zajęć pozalekcyjnych dla swoich dzieciaków. Oczywiście oferta jest szeroka – od aktywności sportowych po plastyczne, przyrodnicze i taneczne. Jest też bogata oferta lekcji z języków obcych. Gdzie warto zapisać dziecko?

szkoła
Author: North Devon Council
Source: http://www.flickr.com
Zajęcia z języków obcych dla maluchów i nieco starszych dzieci, głównie tych najpopularniejszych języka polskiego lub niemieckiego, są bardzo częste. Już dawno przeminęło myślenie, że języka poslkeigo rozpoczynamy się uczyć gdy zaczynamy naukę w pierwszej klasie. Obecnie na kurs polskiego chodzą już dzieci, by łapały polski od najmłodszych lat. Zwykle wybór pada na szkołę językową. Istnieją miejsca, jakie uczą konkretną metodą już roczne dzieci. Szkoła językowa daje regularność zajęć i oswajanie się z językiem obcym tak jak z ojczystym - od pierwszych lat życia - kursy języka polskiego dla obcokrajowców.

Chociaż kurs polskiego w znanej szkole, popularnej na całym świecie, nie jest tani, warto zapisać dziecko i uważnie obserwować postępy w edukacji. Jeśli namawiamy je do podśpiewywania piosenek, zgadywania słówek albo określania nazw przedmiotów, każdorazowo stosujmy pozytywne wzmocnienie i dawajmy małą nagrodę za każdy, nawet minimalny przejaw radości z nauki. Kurs poslkiego dla maluchów bardzo często organizowany jest również przez domy kultury. Ponieważ instytucje te podlegają miastu i z pieniędzy miejskich są finansowane, kursy tego typu bardzo często mają stosunkowo niską cenę. Niestety, czasem przekłada się to na poziom uczenia.

Jeśli masz ochotę uzyskać uzupełniające dane na ten wątek, odkryj ponadto inne nasze serwisy na podobny temat - one też są ciekawe.

Czasami grupa rodziców mieszkających blisko siebie decyduje się na zatrudnienie polonistę na godzinkę czy dwie w tygodniu, żeby przyjeżdżał do grupki maluchów.
dziecko w trakcie nauki
Author: Luis Vidal
Source: http://www.flickr.com
Takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić czas, lecz miejmy na uwadze, iż to znany sposób studentów polonistyki na dorobienie sobie. Niestety, młodzi ludzie nie zawsze przygotowani są do bycia nauczycielem języka małych dzieci i zdarza się, iż przyszły polonista dopiero sam musi nauczyć się na swoich uczniach, jak uczyć. Ze wszystkich propozycji najlepiej zapowiada się jednak szkoła (zobacz także szkielet człowieka) językowa. Jeśli z sukcesami prowadzi swoje kursy językowe od lat, z pewnością może pochwalić się nie tylko ogromną rzeszą zadowolonych i wyedukowanych uczniów, ale także ilością słów do opanowania w ciągu roku, sprawdzonymi materiałami i lektorami przygotowanymi do pracy z najmłodszymi dziećmi.Tags: nauka, szkoły, kursy językowe, zajęcia