Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Dowiadujemy się które przedszkole będzie właściwe dla naszego malucha?

Posted on 02/07/2018 1:27pm

Mnóstwo polskich rodzin właśnie ma za sobą niezwykle trudny dzień. Wrzesień to czas, kiedy nie tylko dzieci wracają do szkół. To także ważny moment w życiu młodszych dzieci, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola.

dzieci bawiące się w przedszkolu
Author: Sztuka Dwadziesciaczteryh
Source: http://www.flickr.com
Jest to poważna próba na wytrzymałość również dla opiekunów. Bardzo często to przecież oni są bardziej poruszeni taką sytuacją. Odpowiednie przedszkole - First Step Academy z Wrocławia to w naszym kraju dzisiaj towar ekskluzywny, który nie tak łatwo zdobyć- . Ze względu na dużą liczbę chętnych, bardzo ciężko jest znaleźć miejsce w państwowym przedszkolu. Wiele kobiet wraca do swoich obowiązków zawodowych jeszcze przed zakończeniem urlopu macierzyńskiego. Mnóstwo aktywnych zawodowo kobiet wytrzymuje w „domowym areszcie” ledwie parę miesięcy po pojawieniu się dziecka. Takie sytuacja w żadnym przypadku nie świadczy o braku matczynej miłości, ale do chęci do samorealizacji.Wybór odpowiedniego przedszkola to bardzo ważna kwestia. Bardzo często opiekunowie decydują się na przedszkola montessori, choć jest nieco kosztowniejsze od publicznego- klik. Takie placówki mogą zagwarantować naszym dzieciom mnóstwo fantastycznych atrakcji. Zazwyczaj w trakcie codziennych zajęć mają miejsce interesujące warsztaty taneczne, języków obcych, czy plastyczne. Pomieszczenia są nowocześnie wyposażone oraz przyjemne i kolorowe.

Następnym, niezwykle modnym rozwiązaniem jest przedszkole językowe. Jest to z pewnością najkorzystniejsza inwestycja dla naszej pociechy! Świetnie wiemy, że języków obcych najlepiej się uczyć od najmłodszych lat, kiedy jeszcze nasz umysł jest młody i znakomicie chłonie wszystkie informacje. Dzięki takim podstawom, nasze dzieci nie będą miały w dalszej edukacji kłopotów z nauką pozostałych języków.

dzieci, maluchy
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
W takich placówkach są zatrudniani doświadczeni lektorzy, którzy są wszechstronnie przygotowani do pracy z dziećmi. Decydując się na placówkę dla naszych dzieci pamiętajmy, że nie świetne warunki są najważniejsze. Zawsze porozmawiajmy z osobami, które tam pracują. To są przecież ludzie, którym powierzamy nasz największy skarb- nasze dziecko. Trzeba mieć do nich zaufanie.

Tags: nauka, dzieci, macierzyństwo, starszaki