Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Dziś już nie jest trudno zająć młokosa nową grą na konsolę albo bajką w telewizji

Posted on 15/05/2019 4:45am

Chłodne popołudnia zwykły ciągnąć się w nieskończoność, kiedy jest się zmuszonym spędzić cały czas w czterech ścianach własnego mieszkania w towarzystwie aktywnej pociechy. Wówczas utyskiwanie na straszną nudę wytrąci z równowagi choćby najbardziej spokojnego rodzica.

planszówki
Author: Ronald Sarayudej
Source: http://www.flickr.com
Obecnie nie jest trudno zająć dziecko nową grą na konsolę czy filmem na DVD, ale mało prawdopodobne, by powyższa taktyka była skutecznym rozwiązaniem w dłuższej perspektywie. Gorsza pogoda w klimacie Polski trwa czasem przez kilka dób bez przerwy. Trzeba mieć alternatywę w takim przypadku, by czas spędzany pod jednym dachem stawał się przy okazji czasem spędzonym razem z potomkiem.

Świetnym rozwiązaniem stają wtedy gry planszowe. Przy czym gry planszowe oferowane dziś w sklepach są znacząco inne od tamtych z czasów PRL. Po pierwsze taka gra została precyzyjnie zaprojektowana, dopracowana graficznie, wykonana z wielu różnych materiałów z wielką starannością. Dlatego grający mają możliwość bardziej poczuć magię konkretnej gry oraz naprawdę dobrze się bawić.

Jakiś czas temu zaczęły się oddzielać pewne rodzaje gier różniące się pomiędzy sobą sposobami rozgrywki, możliwościami rozwoju partii oraz używanymi w grze akcesoriami. Znalazły wśród nich gry karciane, gry RPG oraz najobszerniejsza pośród nich grupa, czyli gry planszowe. Tą ostatnią grupę dzieli się na szereg tematycznych podkategorii, zaś fabuła planszówek ograniczona jest tak naprawdę jedynie wyobraźnią piszących. Są wśród nich gry imprezowe, gry przygodowe, gry strategiczne oraz gry familijne.

planszówka monopol
Author: Howie Le
Source: http://www.flickr.com
W gry dla dzieci mogą już grać dzieci około piątego roku życia, bowiem rozgrywka jest zwykle prosta i całkowicie dopasowana do umiejętności dzieci w tym wieku. Naturalnie korzyści płynące z tego typu zabawy są na pewno duże. Maluchy ćwiczą umiejętność logicznego myślenia, uczą się wartościowej rywalizacji oraz radzenia sobie z porażką.

A wszystko to w baśniowych klimatach, w najlepszym towarzystwie najbliższych. Górna granica wieku nie jest określona, gdyż dla dorosłych graczy można znaleźć także niezwykle interesujące gry planszowe, które mogą zająć towarzystwo nawet pół dnia, warto spróbować gry planszowe. A radość ze wspólnej zabawy jest bezcenna.

Tags: gra, planszówki, gry rpg