Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


E-oświadczenie. Rozliczenie PIT prostsze niż myślisz

Posted on 17/03/2018 7:50am

Nie musisz dłużej korzystać z posług biura rachunkowego, ażeby prawidłowo wypełnić PIT. Programy online kroczek po kroczku przeprowadzą cię poprzez konkretny formularz.
rozliczenie pit online 2017
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com


Sprawdzą format informacji, wskażą obowiązkowe pola, a czasem nawet uzupełnią je automatycznie. Gdy jednakże okaże się, że do twego rozliczenia wkradnie się błąd, będziesz mógł dokonać korekty bez dodawania ponadplanowych uzasadnień. Innym uproszczeniem (ze strony Resortu Finansów) jeżeli chodzi o rozliczenie - https://www.pitax.pl/pomoc/dokumentacja/ - pit online 2017, będzie możność skorzystania z "oświadczeń wstępnie wypełnionych". Co to znaczy w praktyce? Administracja skarbowa, na podstawie informacji doniesionych przez chlebodawcę (np. PIT-11), wypełni za ciebie większość deklaracji. Jedyne, co powinieneś zrobić, to uzupełnić dodatkowe informacje - dla przykładu intraty od ZUS lub wariant ulgi podatkowej. To propozycja dla jednostek fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej jak też rozliczają się indywidualnie czy wspólnie z małżonkiem.


Zdarzyło ci się zapomnieć parafować PIT? Przy rozliczeniu on-line nie powinieneś się o to martwić. Urząd fiskalny nie wymaga podpisu elektronicznego, stosuje jednakże inną formę weryfikacji. Zanim przekażesz deklarację, program poprosi cię o wpisanie kwoty dochodu z ostatniego roku. Bez podania prawidłowej kwoty, nie uda się donieść formularza przez sieć. W taki sposób wygląda rozliczenie pIT 2017 program.
Kiedy Urząd podatkowy dostanie twe rozliczenie, poinformuje cię o tym mailowo. W wiadomości otrzymasz tzw. UPO. To dowód na to, że terminowo oddałeś deklarację podatkową.

Tags: rok, IT, typ