Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Egzamin dojrzałości - kiedy zacząć się uczyć, aby porządnie zdać?

Posted on 30/07/2021 8:27am

Egzamin dojrzałości jest tym największym oraz najważniejszym, z jakim musi się zmierzyć uczeń szkoły średniej. Ogrom nauki może być obezwładniający, jednakże matura jest możliwą do zadania, trzeba tylko wiedzieć, jak uczyć się jak też kiedy zacząć, aby uzyskać wysokie noty.


Egzamin maturalny to nie wyłącznie matematyka, język polski oraz obcy język. Żeby dostać się na wymarzone studia, powinno się poza tym zdawać dodatkowe przedmioty, których nauka także pochłania wiele czasu. Kiedy zatem zabrać się za naukę, by zdążyć ?

Nauka "na ostatnią minutę" to chyba najgorsze, co może być. Nie dość, że pojawia się niebezpieczeństwo, iż nie zdąży się z powtórzeniem całego materiału, to jeszcze dochodzi stres wypływający z pośpiechu.

Ta nowa publikacja jest niezwykle atrakcyjna i jeżeli poszukujesz większą ilość danych na prezentowaną tu kwestię, to znajdziesz je tu.

Dlatego do matury najlepiej zacząć przygotowywać się jak najwcześniej, najodpowiedniej już od początku maturalnej klasy. Oczywiście, nie muszą to być z początku powtórki kompleksowe, tylko powolne przypominanie tematów bądź wykonywanie ćwiczeń. W klasie maturalnej większość czasu poświęca się na powtórzenia, przerabianie arkuszy maturalnych, doskonalenie umiejętności, co sprawia, iż także w szkole można dobrze utrwalić pozyskaną wiedzę.

zeszyty i książki na biurku
Author: brewbooks
Source: http://www.flickr.com
Na około dwa tygodnie przed egzaminem dojrzałości warto począć ćwiczyć materiał jeszcze bardziej intensywnie, to czas, w którym warto zastosować sposoby mnemotechniczne, na przykład mapy myśli, dzięki jakim można łatwo uporządkować wiedzę. Celowe będą również wszelkiego typu vademeca, skróty oraz samodzielnie sporządzone ściągi, jakie zawierają zwięzłe ujęcie materiału. Równocześnie warto również w tymże okresie, zwłaszcza pod koniec, na parę dni przed maturą, poświecić trochę czasu na relaks, żeby dać wypocząć swoim szarym komórkom.


Nie tylko ważne jest to, kiedy rozpocząć naukę, ale także: w jaki sposób się uczyć, żeby uzyskać jak najwyższe rezultaty. Nawet wcześnie rozpoczęta nauka może być nieskuteczna, jeżeli nie będzie dobrze rozplanowana a przy tym nie wybierze się efektywnego sposobu na jej utrwalenie. Najpoprawniej miast zwykłych streszczeń skorzystać ze wspomnianej mapki myśli czy również innych technik zapamiętywania.

Doskonałą pomocą będą korepetycje jak też kursy dodatkowe, na przykład kursy maturalne, jakie organizowane są dzisiaj w wielu jednostkach.

Zainteresował Cię ten wątek? Kliknij na nasz link (https://raksa.com.pl/category/fotele-i-nogi), tam z pewnością znajdziesz jeszcze więcej faktów na wątek, który Cię interesuje.

Jakim sposobem odnaleźć właściwy kurs dla siebie? Starczy w wyszukiwarkę wbić frazę: kursy języka polskiego Warszawa. Takie lekcje polskiego w Warszawie będą świetnym wyjściem.

Tags: nauka, Matura, kursy, język obcy, ściągi