Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Fiszki, czyli skuteczna forma przyswajania nowych języków

Posted on 17/01/2018 2:04pm

Przyswajanie języków obcych zdecydowanie jest aktualnie priorytetem. Każda osoba, która pragnie z łatwością porozumiewać się zarówno w pracy, jak również w życiu osobistym musi dziś znać przynajmniej jeden język na poziomie bardzo dobrym. Technik na poznawanie nowych słówek jest mnóstwo, jednak jednym z najskuteczniejszych są popularne fiszki, za sprawą których możemy sprawnie zapamiętywać obce słowa.

Słowniki języka angielskiego
Author: Graham Campbell
Source: http://www.flickr.com
Technika nauki za pomocą fiszek polega na szybkim zapamiętaniu poszczególnych słów, co jest możliwe dzięki skupianiu się tylko na konkretnych wyrazach, które są zapisane odrębnie na osobnych kartkach. Za pomocą tej techniki nasz mózg skupia się wyłącznie na jednym elemencie, dzięki czemu jesteśmy w stanie łatwo przyswoić wiedzę. Fiszki nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Każda osoba chcąc nauczyć się nowego języka powinna wypróbować tą technikę, która pozwala na zapamiętywanie słówek w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Fiszki możemy przechowywać w torbie, plecaku, a nawet kieszeni i przyswajać słowa choćby nawet w autobusie, albo na przystanku. Dzięki fiszkom możemy doskonale wykorzystać czas wolny przeznaczając go na naukę. Już 1h w ciągu dnia, którą możemy wygospodarować np. czekając na autobusy, tramwaje, czy pociągi pozwala zagwarantować sobie bardzo duże postępy w nauce obcego języka. Powinniśmy też mieć na uwadze, iż fiszki możemy dobrać adekwatnie do poziomu, w jakim zamierzamy kontynuować naukę, dzięki czemu zapewniają one oczekiwane efekty - zobacz. Kolejny atut fiszek, to fakt, iż w formie tej udostępniane są słówka z wielu różnych dziedzin, a w związku z tym są one bardzo uniwersalne.

nauka w szkole
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwościom, że fiszki dają wiele korzyści ostatecznie pozwalając uzyskać imponujące postępy w nauce języka obcego. Każda osoba, która zdecyduje się na tą technikę ma możliwość, aby w krótkim czasie osiągnąć zauważalny postęp, który niewątpliwie motywuje do dalszej nauki. Ponadto fiszki można nabyć w bardzo przystępnych cenach, co też wpływa na ich zaskakującą popularność. Nie ulega wątpliwości warto zainwestować w taką formę nauki, ponieważ jest ona nie tylko przyjazna ale także niezwykle efektywna.

Tags: nauka, słowa, język, fiszki