Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Fizjoterapia jako fach z przyszłością

Posted on 29/08/2018 3:48pm

Fizjoterapeuta to zawód przyszłości. W czasach, gdy społeczeństwo się starzeje, zapotrzebowanie na usługi usprawniające cały czas rośnie. Fizjoterapia to nie tylko usprawnianie chorych. W dzisiejszych czasach, gdy niektórzy pracują po kilkanaście godzin na dobę, czasami pożądana jest fizjoterapia, ażeby podtrzymać ciało w dobrej kondycji.

fizjoterapeuta
Author: UC Physiotherapy
Source: http://www.flickr.com
Fizjoterapiafizjoterapia jest na tyle wszechstronnym profilem, że jeżeli ktoś ceni pracę z ludźmi także ochoczo niesie wsparcie innym, to na pewno odszuka się w tym fachu. Możliwości pracy i wyboru specjalizacji jest sporo. Oprócz wiedzy czysto teoretycznej, na studiach ogromną wagę przykłada się do zajęć praktycznych. Odbywają się również liczne staże zawodowe, zarówno z kinezyterapii jak i z fizykoterapii w lecznicach, przychodniach, klinikach, ośrodkach rehabilitacyjnych, szkołach a nawet przedszkolach.

Absolwenci fizjoterapii mają mnóstwo możliwości dalszego rozwoju, mogą ukończyć wielorakiego rodzaju kursy dla fizjoterapeutów. Posiadają możność szkolić się z masażu japońskiego, kończyć kursy z zakresu nowoczesnych technik fizjoterapeutycznych, podjąć szkolenie akupresury, przebyć szkolenie kliniczne rehabilitacji manualnej, kontynuować studia podyplomowe (Sprawdź te www.soyer.edu.pleniową SOYER dla pedagogów).

Fizjoterapeuci winni posiadać znaczną wiedzą medyczno-anatomiczną, biegłością manualną i wytrzymałością fizyczną. Ze względu na charakter pracy winni posiadać zdolności nawiązywania kontaktu z innymi. Wytrwałość, konsekwencja, kultura, a także gotowość wsparcia i ulżenia w cierpieniu innym są także użyteczne. Dzięki temu, że kończą dodatkowo kursy dla fizjoterapeutów mają olbrzymią wiedzę i kwalifikacje. Winni także potrafić obsługiwać rozmaite sprzęty stosowane w fizykoterapii.


Z każdym rokiem wzrasta wielkość sprzętów i oprzyrządowania do usprawniania. Powstają nie tylko nowiutkie urządzenia, ale także nowe sposoby kuracji, dlatego planowane są kursy dla fizjoterapeutów, żeby specjaliści w tej dziedzinie byli na bieżąco z nowymi technologiami. Fizjoterapeuta stosuje dzisiaj nadzwyczajne treningi gimnastyczne i potrafi użytkować innowacyjne sposoby leczenia fizycznego.

Tags: masaż, ciało, praktyki, Leczenie, kursy, klinika