Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Gdy ulegniesz wypadkowi w Anglii

Posted on 12/03/2019 7:23pm

Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii albo Irlandii Północnej? Ty, albo ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeśli odpowiedzi na każde z tych pytań to TAK, ten artykuł jest dla Ciebie. W czasie, kiedy tak wielu Polaków decyduje się układać sobie życie, lub tylko na nie zarabiać, za granicą, porady prawne we wszystkich kwestiach z tym związanych są jak najbardziej pożądane. Szczególnie jeżeli chodzi o otrzymywanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy lub na drodze. Bo jak wiadomo wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.


Droga
Author: Helena Jacoba
Source: http://www.flickr.com
Wypadek drogowy

Wszędzie tam gdzie znajdują się ludzie oraz technika, zdarzają się również wypadki drogowe. Statystyki tego typu zdarzeń każdego roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco mała grupa ofiar walczy o odszkodowanie za wypadek w UK. Ma to miejsce z bardzo różnych powodów, obce państwo, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim - wszystko to potęguje odczucie zagubienia oraz "odpuszczenia" sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK.

Dlatego też przede wszystkim dobrze jest poznać swoje prawa w tej materii, żeby być zorientowanym na czym się stoi. Przede wszystkim, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo starać się o rekompensatę pieniężną za poniesione uszczerbki na zdrowiu lub straty materialne. Istotne jest również, by zaraz po wypadku wykonać następujące czynności:

Zdobić dane sprawcy oraz innych uczestników zdarzenia. Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny pojazdu.

Wypadek w pracy
Author: KIANO
Source: KIANO
Niezaprzeczalnie trzeba poprosić świadków zdarzenia o dane kontaktowe!!! Mogą oni zaświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!
Dobrze jest też zrobić dokumentację fotograficzną miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Należy również zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni i iść do lekarza, aby zbadał i udokumentował ewentualne obrażenia. Jeśli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, dobrze jest nawiązać kontakt z odpowiednią instytucją, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Wypadek w pracy

Etat dla Polaków w Anglii zwykle wiąże się z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni bądź też w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą wyjątkowo wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek przy pracy jest uważana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które wynikły w czasie wykonywania obowiązków służbowych, czyli zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych albo podróży służbowych.
Miasto
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com
W tego typu sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania musisz jednak przygotować następujące informacje:
- Dokładną datę oraz miejsce wypadku;
- Prawdopodobne okoliczności oraz przebieg zdarzenia;
- Dane osobowe i teleadresowe świadków;
- Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);
- Poświadczenia lekarza o obrażeniach oraz dokumentację rekonwalescencji bądź też rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania także najlepiej skontaktować się z właściwą instytucją.

Gdzie szukać pomocy?


Nawet znajdując się w innym kraju możesz skontaktować się z właściwymi ludźmi, którzy pomogą Ci przez to przejść. Gdzie ich znaleźć??? Najwłaściwiej jest użyć Internetu. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka pokaże nam linki do stron internetowych odpowiednich instytucji, takich jak między innymi Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.

Tags: wypadek, język, życie, adres, odszkodowania