Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Gra na giełdzie – czy to się opłaca?

Posted on 15/05/2019 7:27am

Każdy sposób na uzyskanie kolejnych pieniędzy jest dobry. Poszukując dodatkowych źródeł finansowania, niż jedynie praca zarobkowa, możemy zwiększyć swoje oszczędności, uchronić przyszłość swoją i rodziny oraz zyskać pieniądze na przyjemności. Stąd też coraz większą popularnością cieszy się gra na giełdzie.


Dlaczego warto


Standardowy obywatel postrzega grę na giełdzie jako ryzykowną.


Robotnik
Author: Viktor Rosenfeld
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście jest to prawda, jednak z drugiej strony inwestowanie w akcje Kernel, czy też na rynku walutowym daje możliwość dużego zarobku – znacznie większego, niż tradycyjne lokaty bankowe. Oprócz tego warto pamiętać, że współcześnie w istocie każdy, kto dysponuje odpowiednimi kwotami może wybrać takie właśnie inwestycje - Comparic. Wbrew pozorom nie są to duże kwoty – zwykle wystarczy kilkaset złotych, a dzięki działaniu dźwigni finansowej kwota ta może zostać bardziej pomnożona. Sprawia to, że coraz więcej osób interesuje się zakupywaniem i sprzedawaniem różnego rodzaju akcji, a większy wybór gwarantuje wyszukanie najbardziej optymalnych rozwiązań.


Co na starcie…


Akcje Kernel bez wątpienia niosą ze sobą o wiele większe ryzyko straty, aniżeli np. depozyty bankowe – właśnie z tego powodu zysk może być relatywnie wyższy. Aby natomiast w jak największym stopniu zmniejszyć ryzyko niepowodzenia, warto wcześniej przygotować się do gry na giełdzie. Specjalne poradniki dla początkujących, publikacje i analizy na temat inwestowania w akcje, jakie dostępne są także w internecie to rzecz jasna dobry punkt wyjścia. W ten sposób pozyskamy niezbędną wiedzę sprzyjającą inwestycjom. Później nie pozostaje nic innego, jak grać, a tym samym zyskiwać doświadczenie, co z pewnością również będzie przydatne podczas kolejnych inwestycji.


O tym pamiętaj


Gra na giełdzie to doskonały sposób na zwiększenie oszczędności, czy kolejne źródło dochodu – rzecz jasna, jeżeli nie ponosimy z tego tytułu strat – jednakże znacznie bezpieczniej będzie nie wydawać na to wszystkich swoich oszczędności. Nawet doświadczeni gracze ponoszą nierzadko straty, tak więc podstawa to zachować rozsądek. Można by sądzić, że akcje to świetny sposób na zarobek, jednak należy liczyć się także z taką opcją, że zapłacone przez nas sumy przepadną. Im jednak większe ryzyko, tym jednocześnie większe zyski – warto zatem podejmować tego rodzaju

Tags: bank, straty, interes, rodzaj