Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Hobby – czy masz jakieś? A jeżeli nie, to w jaki sposób możesz je znaleźć? Poznaj kilka możliwości, którym warto się przypatrzeć

Posted on 21/05/2020 7:27am

Co robisz w trakcie wolnego czasu? Czy masz jakieś hobby? Coś co wciąga Cię totalnie? Bez czego nie jesteś w stanie egzystować? Możliwe, iż tak. Może jest to pewien sport – kosz, siatkówka, pływanie, bez różnicy – może książki, kino, a może rękodzieło. Jeżeli jednak nie, na pewno nie jesteś z takiego stanu rzeczy dumny. Bezsprzecznie chciałbyś to zmienić.
szkoła Etzchaim
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
W końcu znacznie przyjemniej czeka się na wolny wieczór czy na luźniejszą sobotę, gdy już od jakiegoś czasu wiemy, w jaki sposób chcemy ją spędzić, gdy mamy na nią plany. Gdy chcielibyśmy ją wypełnić czymś, co rzeczywiście nas cieszy oraz relaksuje. Jeśli w takim razie jeszcze czegoś takiego nie masz – może pora poszukać? Łatwo powiedzieć – lecz jak to zrealizować? Nie ma nic łatwiejszego! Powinieneś się wyłącznie zastanowić, co faktycznie lubisz, co Ci sprawia radość. Może np. zawsze byłeś ciekawy świata, chciałeś poznać inne kultury? W związku z tym znakomitym miejscem dla Ciebie będzie szkoła dialogu kultur we Wrocławiu. Jeżeli nie masz do niej dostępu, to nic. Można się rozwijać także innym sposobem. Czytać książki, magazyny, oglądać filmy. Warto nawet dołączyć do wolontariatu, w ramach jakiego będziesz pomagał ludziom innej narodowości, uchodźcom. Choć wszystko zależy oczywiście od tego, jaka konkretnie kultura Cię zainteresowała. Może odpowiednia będzie dla Ciebie szkoła - varsovia.edu.pl - żydowska, a może całkowicie inne miejsce - zajrzyj do witryny. Samodzielnie powinieneś zdecydować.


Sport
Author: bangkokbikehash
Source: http://www.flickr.com
A może wręcz na odwrót – interesuje Cię sport? Także tutaj masz ogromne pole do popisu. W końcu dyscyplin jest do wyboru bardzo dużo. Letnie, zimowe, indywidualne, drużynowe. Jeśli zawsze chciałeś grać w siatkówkę bądź kosza – nie odwlekaj, zapisz się błyskawicznie do niniejszej drużyny. A może marzysz, aby uprawiać kolarstwo lub też jeździć na łyżwach? Także tutaj znajdziesz z pewnością grupę pasjonatów, do jakich będziesz mógł się przyłączyć. Oni Ci pomogą, poradzą Ci, co robisz niewłaściwie, doradzą, zmotywują do ćwiczeń. Co więcej można zdobyć w ten sposób cenne nowe znajomości, a także przyjaźnie. W końcu nie ma podobno mocniejszych niż te oparte na wspólnych zainteresowaniach.

Tags: film, sport, czas, plany