Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak dbać o swój związek? A co jak nie damy rady? Jakie czekają nas konsekwencje?

Posted on 18/08/2017 7:35am

Polska jest krajem w jakim z każdym rokiem zwiększa się liczba rozwodów. W tym względzie zaczynamy się coraz mocniej upodabniać do krajów bardziej uprzemysłowionych. Tam przeciętny człowiek w ciągu życia zawiera dwa albo trzy małżeństwa.
Psychologowie dosyć często szukają przyczyn rozpadu wieloletnich związków. Ze statystyk rozwodowych wynika, że przyczyną rozstania najczęściej są różnice charakterów, problemy finansowe oraz nałogi. Praktyka pokazuje jednakowoż, iż związki najczęściej rozpadają się, kiedy wkradnie się rutyna. Początkowo jesteśmy dla siebie bardzo przyjemni, dbamy o drugą stronę, zmieniamy swoje przyzwyczajenia, spędzamy razem dużo czasu. Z biegiem lat początkowe zauroczenie jest coraz słabsze, a w to miejsce pojawia się przywiązanie. Wiele par zapomina o tym, by troszczyć się o siebie wzajemnie. Jesteśmy zapędzeni, myślimy najczęściej o sprawach służbowych, dzieciach i zarabianiu pieniędzy.

związek
Author: Patrick Connelly
Source: http://www.flickr.com
W tej zaganianej codzienności często nie ma za bardzo czasu na partnerską rozmowę, okazywanie sobie zainteresowania. Znacznym błędem jest też to, iż często jedna osoba nie troszczy się o siebie, tak więc o swoją atrakcyjność fizyczną i intelektualną, a wtedy już krótka droga do tego, aby partner interesował się kimś innym. Żeby temperatura w związku nie malała trzeba dbać o spędzanie czasu tylko we dwoje, zaskakiwać siebie, poważnie rozmawiać o uczuciach a co więcej dawać drugiej stronie wolny obszar na hobby oraz spotkania z innymi ludźmi.

W odmiennym razie jesteśmy w stanie dotrzeć do miejsca, gdzie pozostanie już jedynie rozwód. Niestety, rozwody mają miejsce się coraz bardziej często i nie możemy być pewni, iż akurat nas to nie dotknie. Czasem mimo wielu starań, po prostu mamy inne charaktery i jesteśmy jakby skazani na takie trudności. A jak dojdzie do takich okoliczności to niestety, lecz czekają nas kłopoty mające związek z rozwodem, alimenty i tym podobne. Ażeby najszybciej i w miarę profesjonalnie przeprowadzić rozwód trzeba zatrudnić najbardziej odpowiedniego specjalistę do takich zadań. Adwokat Warszawa Wola to dobry wybór, gwarancja, iż sprawa zakończy się szybko i bezboleśnie.Tags: praca, hobby, problemy