Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak duże znaczenie ma znajomość obcych języków, jakie są możliwości jak będzie konieczność szybkiego nauczenia się języka.

Posted on 12/02/2018 4:21pm

Nauka języków jest bardzo ważna, w zasadzie ciężko dziś mieć dobrą pracę bez odpowiedniej znajomości co najmniej angielskiego. Uznawany on jest za język biznesowy, i w niejednym zawodzie trzeba umieć się w nim odpowiednio porozumiewać.


angielski
Author: az1172
Source: http://www.flickr.com
Sytuacja taka jest efektem na przykład tego, że w naszym kraju działają oddziały międzynarodowych koncernów i korporacji, i podczas codziennej pracy trzeba rozmawiać z osobami z innych kontynentów. Są przedsiębiorstwa, w których wręcz jest wymagane porozumiewanie się tylko w języku obcym, chociaż tego typu przepisy nie do końca są zgodne z polskimi regulacjami. Ostatnie lata przyniosły bardzo duże zwiększenie możliwości współpracy handlowej między wszystkimi państwami świata, współczesny handel już dawno wyszedł poza granice jednego kraju. Dzisiaj dostawców ma się z Ameryki, Azji i państw Unii Europejskiej, i dokładnie z tych samych krajów pochodzą klienci. A że ze wszystkimi trzeba będzie umieć się dogadać, to i należyta znajomość języków będzie konieczna.


tekst po angielsku
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Nauczenie się na wysokim poziomie języka będzie wymagać sporo wysiłku a także dobrego kursu. Niestety to, co może zaproponować ogólne szkolnictwo nie jest na najwyższym poziomie, i będzie to dotyczyć każdego szczebla nauki, od szkół podstawowych aż po studia wyższe. Klasy często są zbyt liczne, lektorzy nie zawsze najbardziej kompetentni, trudno się więc dziwić temu, że jeśli się chce umieć coś więcej trzeba się uczyć dodatkowo samemu. Z tego też powodu tak duża popularność rozmaitych językowych kursów, proponujących naukę na wszystkich stopniach zaawansowania. Typowy kurs jest przeprowadzany w ciągu roku szkolnego, czyli między wrześniem a czerwcem, ale dla chętnych są też inne możliwości. Jeżeli ktoś potrzebuje w ciągu kilku miesięcy znacznie poprawić swoje umiejętności językowe, to bardzo dobrym wyjściem dla niego może być na przykład intensywny kurs angielskiego Wrocław. Przez to, że zajęcia na takim kursie będą w znacznie większej ilości, niż przy typowych kursach, to można naprawdę szybko i efektywnie przyswoić sporo językowej wiedzy.

Tags: kurs, Azja, studia, korporacja