Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak długo powinny zajmować w przedszkolach zajęcia z języka obcego?

Posted on 24/06/2022 9:49pm

Rodzice przedszkolaków często rozpatrują decyzję, czy nie mogłoby być niezłym pomysłem zapisać dziecko do przedszkola dwujęzycznego. W taki sposób miałoby ono możliwość już od najmłodszych lat kształcić się chociażby języka angielskiego czy hiszpańskiego.


hot wheels
Author: Mathew Bedworth
Source: http://www.flickr.com
W rzeczywistości zazwyczaj bywa tak, że dowolna grupa ma dwóch nauczycieli, z których jeden rozmawia jedynie przy użyciu języka obcego. Robi on wszystkie zwykłe czynności nauczyciela, zatem może pomagać dzieciom przy jedzeniu posiłków, pomaga przy przebieraniu przedszkolaków czy przy wyprowadzaniu ich na dwór. Oczywiście wszystkie informacje przekazywane są w języku obcym. Ponadto nauczyciel przykładowo języka niemieckiego prowadzi również lekcje z takiego języka. Może robić to w przeznaczonym do tego okresie czasu, który trwa ok.

Ten artykuł wydaje się być interesujący? Masz chęć na więcej posty? Zatem nie ociągaj się i klikaj angielski z dojazdem warszawa w poniższy link.

20-30 min. Wiąże się to ze zdolnością dzieci do koncentracji uwagi. Jeśli interesuje Cię Przedszkole dwujęzyczne Wrocław to miasto, w którym znajdziesz tego typu placówkę. Miej na uwadze, aby przy zapisywaniu dzieciaka to tego rodzaju przedszkola, zapytać nie tylko o wielkość grupy, ale również o to, kim właściwie jest nauczyciel języka obcego. Czy jest to native speaker, czy może to absolwent anglistyki, pedagogiki albo pokrewnych kierunków.


moda męska
Author: Barely Noticed Stuttgart
Source: http://www.flickr.com


Ważne jest również to, czy też w granicach zajęć z dzieciakami nauczyciel języka obcego będzie posługiwał się również językiem polskim. Jeśli nie będzie reagował na wyrazy wypowiadane w języku polskim, dzieciaki zostaną poniekąd zmuszone do bardziej intensywnej nauki obcego języka.


Rodzice są także ciekawi tego, jakiego rodzaju aktywności są przeprowadzane w ciągu dnia przy użyciu języka obcego. Ważne jest to, czy czytane są chociażby książki w języku np. angielskim oraz czy przeprowadzane są jakiegokolwiek rodzaju wydarzenia. Chodziłoby tu o różne teatrzyki.

Tags: Wrocław, Przedszkole, plac zabaw, nauczyciel, czasu