Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak ekspresowo i efektywnie przyswoić sobie języki obce?

Posted on 18/01/2018 9:53am

Nauka obcej mowy w dzisiejszym świecie jest aspektem bardzo często spotykanym ze względu na znaczną przydatność znajomości języków, jaką obserwuje się na dzień dzisiejszy. Otwarte granice między krajami, duży poziom wymiany kulturowej czy przykładowo częsta współpraca na skale międzynarodową w firmach to zjawiska, które takie zapotrzebowanie powiększają.

Podręczniki do nauki języków
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com
Obecnie powszechnym zjawiskiem jest nauczanie języków obcych w szkołach, i to już od wielu lat. Jednak nauczanie nie zawsze jest skuteczne i bardzo często po wyjściu ze szkoły występuje konieczność dokształcania się. Generalnie ludzie wymyślili sporo sposobów na naukę języków. Przede wszystkim metody te mogą być podzielone na samodzielne i takie, które wymagają wsparcia innych osób. Odpowiednią metodę wybiera się na podstawie własnych preferencji i doświadczeń.

Nauka na własną rękę

Są tacy ludzie, którzy wola samodzielną naukę rozmaitych rzeczy, co dotyczy również języków obcych. Taka metoda wymaga jednak samodyscypliny, a przede wszystkim systematyczności. Nie kazda osoba niestety jest w stanie samemu zmotywować się, by poświęcać nauce słówek i gramatyki na przykład godzinę dziennie. Oczywiście taka samodzielna nauka bywa wspomagana rozmaitymi pomocami, aktualnie na rynku znajduje się bardzo szeroka oferta podręczników, słowników i różnych materiałów do nauki języków.

Szkoły językowe i kursy

Dla osób, które nie są w stanie przyswoić obcego języka samodzielnie, najkorzystniejszym pomysłem będzie zapisanie się do szkoły językowej lub na odpowiedni kurs. Tego typu metoda jest zwykle droższa od uczenia się samodzielnie, jednak często przynosi dobre rezultaty. Przykładowo kursy języka angielskiego na chwilę obecną znaleźć można w wielu różnorodnych punktach.

Porozumienie w języku obcym
Author: Connect Euranet
Source: http://www.flickr.com
Powinno się mieć na uwadze, by przed pójściem do określonej szkoły językowej zawsze sprawdzać jej renomę i opinie na jej temat. Niezwykle ważne są opinie w kwestii konkretnego nauczyciela prowadzącego zajęcia. Oczywiście samo chodzenie na taki kurs nie wystarczy, zwykle trzeba dużo uczyć się na własną rękę w domu. W przeciwnym razie wyniki mogą nie być zbytnio zadowalające.

Tags: kurs, nauka, szkoły, język