Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak możesz zostać harcerzem? Czy trzeba spełniać jakieś warunki? Co należy o tym wiedzieć?

Posted on 09/01/2019 7:26am

Czy wiesz, że ZHP to organizacja, do której może zapisać się każdy. To nie są dodatkowe warsztatu po lekcjach, nie nauczyszsię więc tam na przykład innego języka. Możesz za to przekonać się w jaki sposób można sobie radzić w licznych momentach życiowych jak współdziałać w grupie, i jak być dobrym liderem.

Harcerze
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Zaczynając w harcerstwie po pierwszej zbiórce dostaniesz znaczek zucha (jeśli jesteś w wieku 7-11 lat), lub krzyż harcerski (12 lat i więcej). Będziesz brać udział w biwakach, rajdach i obozach, jak również innych zabawach. Wybrani chcą zdawać sobie sprawę, że harcerze przebywają znaczną część czasu w lesie grając na gitarze i śpiewając. To oczywiście nieprawda, gdyż zajmują się wieloma pozostałych rzeczami, jednak wiele zbiórek odbywać się będzie w lesie. W harcerstwie masz szansę doszlifować swoje zainteresowania - polecany sklep dla harcerzy.

Mnóstwo osób stara się jeździć przykładowo po całym kraju i występuje na festiwalach piosenki, chłopcy zdobywają puchary na różnych turniejach, zupełnie inna grupa uczęszcza do klubu jeździeckiego albo starają się brać udział w spektaklach w teatrze. W wakacje tworzone są obozy na różne tematy, więc w tym czasie możemy brać udział w w mnóstwie doskonałych akcjach: zdobyć szczyty górskie, uczyć się żeglarstwa po jeziorach czy poznać różne zakątki Polski.Jak zaciągnąć się do ZHP? Najlepiej skontaktować się z przyjacielem albo przyjaciółką, którzy wstąpili do harcerstwa - sklep z akcesoriami harcerskimi.


Na pewno kogoś takiego znasz, a jeśli nie to może ktoś taki mieszka blisko ciebie. Rodzicom najmłodszych dzieci najlepiej skontaktować się z komendą hufca,to właśnie tam mogą dowiedzieć się można zapisać dziecko do drużyny harcerskiej. Tak jak w każdej innej organizacji, także w ZHP członkowie mają prawa i obowiązki.

Najistotniejsze z nich to spłacenie regularnej składki członkowskiej, jak również przestrzeganie Prawa Harcerskiego. Za to zyskasz niezwykle wiele, bogaty program, z pewnością odnajdziesz coś dla siebie. Wszystkie postępowania harcerzy realizowane są pod nadzorem przeszkolonych i dobrych instruktorów ZHP. A gdzie zdobyć sprzęt dla harcerzy? Stroje i kolejny ekwipunek masz okazję kupować w różnych miejscach, najlepsza jest jednak internetowa składnica harcerska.

Tags: las, dziecko, teatr, zajęcia, ZHP