Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak najbardziej efektywnie nauczyć obcokrajowca polskiego? Zadanie zdaje się trudne, ale są na to metody

Posted on 02/02/2018 2:46pm

Kiedy słyszymy obcokrajowca, jaki mówi w naszym język nie możemy wyjść z podziwu. Wiemy przecież, jak trudny to język, czasaminawet dla nas samych. Często możemy się na tym złapać, iż popełniamy jakiś językowy błąd, co więcej, powtarzając to utrwalamy jeszcze bardziej, przez co mówimy niepoprawnie. To oczywiście mało istotne, ponieważ nikt nie musi być purystą językowy. Czasami jednakowoż zdarza się tak, chociaż rzadko, że ktoś z zagranicy lepiej posługuje się naszym ojczystym językiem niż my, z czego może to wynikać?

Słowniki języków obcych
Source: http://www.sxc.hu
Wiadomo z talentu do nauki innych języków, lecz również dzięki właściwym kursom językowym. Tego rodzaju kursem jest z pewnością PO POLSKU POLISH FOR PROFESSIONALS GURDAK. To fachowe kursy języka polskiego dla obcokrajowców i to na każdym poziomie zaawansowania. Wieloletnie doświadczenie wpłynęło na wybranie jak najlepszej metody przeprowadzania kursów, to także gwarancja właściwie skompletowanego zespołu, który prowadzi zajęcia. Gurdak to autorska metoda nauczania, ciekawe, najnowocześniejsze zajęcia. Na uwagę powinny zasługiwać pomoce multimedialne, a przede wszystkim aplikacja telefoniczna, dzięki której nauka jest na pewno szybsza i bardziej efektywna.

To bardzo ważne, żeby języka nauczać się aktywnie i rzeczywiście w każdej sytuacji. To w ten sposób najkorzystniej języka angielskiego uczyć się na Wyspach Brytyjskich, a polskiego w Polsce (sprawdź przykłady). To powoduje, że języka uczymy się cały dzień, gdyż nowe zwroty praktycznie nas otaczają. Wybieramy się do sklepu i powinniśmy sobie jakoś dać radę. Zaczepiamy jakąś osobę na ulicy pytając o drogę i musimy być w miarę zrozumiali. Do studiowania języka idealnie pasuje powiedzenie: koniec języka za przewodnika, bo mówiąc bardzo szybko się uczymy. Jak więc się odważymy mówić w różnych sytuacjach, to osiągniemy rewelacyjne rezultaty.

To zapewnia najlepsze wyniki. Jeżeli więc mamy przyjaciela, z innego kraju, który pragnie się uczyć naszego polskiego, to konwersujmy z nim jak najczęściej, zapraszajmy go do różnych miejsc i konfrontujmy z naszym językiem. Dodatkowo, powinniśmy mu polecić właściwy kurs, jak wspomniany wcześniej polish for professionals Gurdak.Tags: nauka, kursy, języki