Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak perfekcyjnie zaliczyć egzamin dojrzałości z polskiego?

Posted on 21/06/2018 7:16pm

Jęz. polski faktycznie jest dosyć ciężkim językiem. Dla rodowitych Polaków, ale zwłaszcza cudzoziemców. A wiadoma kwestia: obcokrajowcy coraz chętniej zjeżdżają do naszego kraju. Choć oczywiście nie należy za bardzo przesadzić, przecież są sporo trudniejsze języki, aniżeli polska mowa! Obcokrajowcy oraz Polacy mawiając, że polski jest najtrudniejszy po prostu trochę przesadzają. Można powiedzieć, iż w wielu przypadkach nauka naszego języka może przychodzić błyskawicznie oraz bez niepotrzebnej nerwówki.


Książki
Author: Matthew
Source: http://www.flickr.com
Jeśli w grę wchodzi chęć opanowania naszego języka, niesamowicie efektywna jest typowa konwersacja z ludźmi. Zostało dowiedzione, że choć długotrwałe ślęczenie przed księgami, słowniczkiem, ma wiele sensu, to i tak najbardziej istotne jest to by nie obawiać się komunikować z ludźmi. Generalnie Polacy są pomocną nacją, z wielką chęcią będą pomagali w nauce ich mowy, chociażby dlatego, że to fajnie, iż cudzoziemiec chciałby poznać ich język. Ciekawe są choćby konwersacje dla obcokrajowców online, w wielu przypadkach sprawiają, że nawet obcokrajowiec, któremu w zupełności nie podchodziła nauka, nareszcie przełamywał się.

Jednakże problemy z językiem polskim nie są wyłącznie domeną obcokrajowców. Również sami Polacy miewają problem z chociażby interpunkcją (zobacz ). To w szczególności powszechne wśród polskich uczniów, którzy pilnie się uczą do egzaminu dojrzałości. Bo wiadomo - maturę należy zdać, a to nie będzie realne, jeśli najzwyczajniej w świecie nie będzie opanowana na odpowiednim poziomie mowa polska. Należy żywić ogromną nadzieję, że w obecnym roku szkolnym nie będzie wielu młodzieńców, którzy będą mieć wielki kłopot z egzaminem maturalnym z języka polskiego! To w końcu nic bardzo trudnego!

Szczególnie jeśli zapiszemy się na korki - polscy nauczyciele zarabiają znaczące pieniądze na korepetycjach. Jednakże nikt nie mówi, że korepetycje dalej www.super-edu.pl/faq są w porządku tylko, jeśli są prowadzone w domu, na żywo. Może fajniejszym rozwiązaniem są korepetycje z polskiego przez internet (więcej na ten temat tutaj)? Obecnie człowiek ma możliwość robić dużo rzeczy przez Internet, zatem definitywnie nikogo nie powinno zbytnio zdziwić, iż są e-korepetycje.

Author: k.s.