Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak powinny wyglądać sprawy bezpieczeństwa pracy w różnego rodzaju firmach, z jakiego powodu nie warto na tym robić oszczędności.

Posted on 21/10/2021 9:09am

Sprawy związane z bezpieczeństwem pracy są bardzo ważne. Obowiązkiem pracodawcy jest zagwarantowanie pracownikom odpowiednich ubrań ochronnych, używanie zabezpieczeń przy maszynach i urządzeniach, oraz wprowadzenie takich procedur, które jak najbardziej ograniczałyby ryzyko wypadku. Do tego należy przeprowadzać systematyczne szkolenia z BHP, jakie każdy pracownik musi co określony czas odbyć.
Rzecz jasna nie da można za pomocą tego pozbyć się wszystkich wypadków. Zawsze może się pojawić jakiś błąd człowieka, nieprzewidziane uszkodzenie maszyny czy zwyczajnie zwykłe zaniedbania. Jednak dzięki szkoleniom i zabezpieczeniom można sporo ograniczyć liczbę takich wypadków, a także zminimalizować ich rezultaty. Dlatego też w każdym zakładzie, zwłaszcza jeżeli praca będzie się wiązać z jakimiś zagrożeniami, niezbędne jest wprowadzenie odpowiednich procedur i zasad bezpieczeństwa oraz systematyczne wykonywanie szkoleń - zerknij na stronę . Dzięki temu pracownicy będą znacznie lepiej chronieni, a co za tym idzie mniej narażeni na wszelakie niebezpieczeństwa podczas pracy.
szkolenie
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com


W większych firmach coraz częściej tworzone są odpowiednie komórki odpowiedzialne za zagwarantowanie bezpieczeństwa pracowników. Niezwykle skutecznym pomysłem może także być audytor (zobacz by porównać) wewnętrzny OHSAS 18001:2007. Tego typu osoba potrafi przeprowadzić szczegółową kontrolę wszystkich obszarów działalności firmy pod kątem zasad BHP i zaproponować właściwe rozwiązania w razie problemów czy niedociągnięć.


Niekiedy może to przykładowo być wyposażenie ludzi w bardziej bezpieczną odzież emblematy 3d ochronne elementy, a czasem trzeba będzie zaplanować i wykonać prace przy urządzeniach elektroenergetycznych szkolenie - czyta o firmie Akademia EcoMS. W praktyce jest sporo firm, dla których bezpieczeństwo i zdrowie stanowi największą wartość, i nie skąpią one pieniędzy na wszystkie elementy które zmniejszają zagrożenia. Niestety jest też sporo takich, w których na pierwszym miejscu będą oszczędności, i sporo z takich oszczędności dotyczy spraw związanych z BHP. Jednak taka polityka jest krótkowzroczna, bo pierwszy poważniejszy wypadek może się zakończyć dużo większymi wydatkami.


Tags: pieniądze, praca, pracownicy