Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak rozsądnie skompletować wyprawkę dla niemowlaka

Posted on 07/03/2021 7:51am

Młoda rodzicielka nie zawsze wie, które artykuły są dzidziusiowi nieodzowne, a bez których może się obyć. Nie wypełniajmy naszej szafki zbędnymi bibelotami, kolejną oliwką do pielęgnowania i jeszcze jedną parą śpioszków, z jakich maluchy bardzo prędko wyrosną.


śpioszki dla dzieci
Author: liketearsintherain's buddy icon
Source: www.flickr.com
Sprawunki „na zapas” to też nie najlepszy projekt – obserwując naszego potomka oraz ucząc się życia z nim, sprawdzimy, co naprawdę jest mu nieodzowne. Rozsądek to podstawa przy uzupełnieniu wyprawki, w szczególności gdy sklepy wabią nas kolorowymi, uroczymi ubrankami, figlarnymi przytulankami jak też „niezbędnymi” buteleczkami płynów. Nie wszystko to przyda się dzidziusiowi, a tylko zalegnie na długo w szufladach. Postawmy na sprawunki uniwersalne – wszechstronne, konkretne oraz przetestowane, a dzięki temu - oszczędne.


Odzież malucha. Tę dobierajmy w zależności od pory roku, w jakiej nasz dzidziuś pojawił się na świecie. Ważne, ażeby koszulki oraz śpioszki dla dzieci wykonane zostały z naturalnej bawełny i nie podrażniały skóry dziecka. Nieodzowne są śpioszki rozpinane w kroku, dzięki którym możemy wygodnie zmienić pieluchę, bez konieczności rozbierania maluszka.

Żeby mieć więcej informacji na publikowany tu temat, polecam (https://scootive.pl/ubrania/bluzy) pozostałe wciągające portale.

Cztery pary to optymalna decyzja, wziąwszy pod uwagę, że potomek często się brudzi. Przyda się również parę par body z krótkim lub długim rękawem, a również, jeśli dziecko urodziło się zimą – gruba czapeczka a także kombinezon.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj nosze taktyczne podobne materiały - one także są wartościowe.

Z kolei cienka czapeczka sprawdzi się wiosną.


Bez względu od pory roku wyposażmy się w kilka par skarpetek a także parę łapek-niedrapek, ochraniających delikatną twarz dziecka przed pazurkami, jakie dosyć prędko rosną. I to już wszystkie nieodzowne ubranka przeznaczone dla niemowląt.