Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak stymulować rozwój malucha właściwymi zabawkami

Posted on 14/03/2019 5:35am

Przez cały czas próbujemy zachować swego rodzaju kompromis w wychowaniu dzieci. Próbujemy zapewnić im brak zagrożeń, jak najmniej problemów, możliwie mało chorób – szczepionki, odpowiednia, pełna witamin dieta i tak dalej. Próbujemy zapewnić im możliwie dużo ciekawych zadań, tak, by w dalszym życiu potrafiły radzić sobie z nieprzewidzianymi kłopotami, które wszak każdemu stają prędzej czy później na życiowej ścieżce. No i nareszcie staramy się łączyć bezpieczeństwo, zadania i zabawę tak, by dzieciaki nie były tym znudzone, aby uczyły się pewnych rzeczy i nie robiły do tego żadnych głupot. Skomplikowana sprawa.
bączek
Author: VTech
Source: VTech
W tematyce zachowania bezpieczeństwa może być nieco prościej, niż jeszcze parę dekad wstecz, gdy nikt nie spoglądał na to, czy dzieci zabawiają się na placu zabaw, czy na nieogrodzonym terenie budowy, a jeśli ktokolwiek kazał im się wynosić, to nie przez zmartwienie o bezpieczeństwo, ale raczej z troski o sprzęt budowlany. Niemniej – zmartwienie jest mniejsze, choć odbija się to na drugiej dziedzinie rozwoju: na zapale do aktywności, zwyczajnej, najprostszej przyjemności z bycia na podwórku, gdzie nie powinno się bawić się na terenach budowy. Aby wypośrodkować te wymienione oczekiwania wobec najmłodszych i zapewnić im odpowiednie okoliczności rozwoju, powinniśmy korzystać z współczesnych osiągnięć technologii, które potrafią stymulować u dzieci pewne zdolności.Zabawki stoją obecnie na bardzo dużym poziomie rozwoju – zwłaszcza te, o których możemy mieć pewność, że pochodzą z rzetelnych źródeł. Dla małych dziewczynek, które młodzi opiekunowie chcą nauczyć świadomości odpowiedzialności, wytrwałości i przy tym dać im konkretną porcję zabawy, powinny sprawdzić się lalki - . Interaktywna lalka wyglądająca niemal jak prawdziwe osoba. Reaguje szlochaniem, śmiechem, pochrapuje. Natomiast chłopcom do wyzwolenia twórczego potencjału z pewnością przydadzą się z kolei klocki Cobi, czyli jeszcze jedna ciekawa produkcja, obok klocków Lego, jaka pozwala stworzyć sobie mały świat i samemu obmyślać i prowadzić przygody maleńkich, klockowych postaci. Oczywiście oba te przykłady odpowiednie są w momencie, gdy malcy są w odpowiednim wieku – gdy chłopak ma już więcej lat i ma smykałkę do mechanizmów, dobrze dać mu dostęp do droższych, ale dających znacznie więcej możliwości klocków Lego Technics.

I chłopakom, i dziewczętom w dowolnym wieku przydadzą się do pogimnastykowania umysłu gry memory, jakich setki odmian można kupić na telefon lub znaleźć w Internecie.

Tags: dieta, dzieci, czas, szczepionki, Produkty, zabawy, świat, produkcja, chłopak, warunki, rzecz