Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak w ostatnim czasie zmienił się rynek internetowych pożyczek, zalety tych produktów finansowych.

Posted on 11/07/2018 4:43pm

Firmy oferujące tak zwane szybkie pożyczki rosną bardzo dynamicznie, a z ich propozycji korzysta coraz większa liczba konsumentów. Jeszcze całkiem niedawno wszyscy wybierali banki, gdyż nie było za bardzo innych ciekawych możliwości.
Lecz kredyt w banku, nawet na niewielką sumę, wiąże się z koniecznością odwiedzania parę razy placówki, wypełniania skomplikowanych wniosków i czekania parę dni na wydanie decyzji. Dodatkowo skończyły się czasy, gdy starczyło przedstawić dowód i podać jakie się ma zarobki. Obecnie banki sprawdzają bardzo dokładnie możliwości finansowe klientów, przeważnie będą także sięgać do historii kredytowej, i w niejednym przypadku się okazuje, że ktoś zwyczajnie takiego kredytu nie dostanie.
kredyt
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
W takim przypadku osoby potrzebujące pożyczyć pieniądze z reguły zwracają się w stronę firm pożyczkowych, w nich z reguły zasady przyznawania są znacznie przyjaźniejsze, a i samą pożyczkę dostać będzie można dużo szybciej. Jak pokazują statystyki, z ich usług korzysta całkiem spora liczba ludzi, z reguły takich, którzy z różnych powodów nie dostaną nic w banku lub nie mają ochoty na zabawę w dużą ilość formalności. A że takich osób zaczyna przybywać, to nic dziwnego, że firmy pożyczkowe cieszą się taką popularnością.

W porównaniu z tradycyjnym kredytem szybka chwilówka - faktycznie będzie szybka do uzyskania. Jednym z podstawowych plusów firm które udzielają internetowe pożyczki jest sprawne przyznawanie. Formalności ograniczane są jedynie do koniecznego minimum, wystarczy wypełnić krótki wniosek o pożyczkę i zeskanować paszport albo dowód osobisty. Szybko przebiega również sam proces przyznawania pożyczki, on także jest uproszczony tak bardzo jak się da. Po wypełnieniu wniosku nie trzeba czekać kilka dni, tylko z reguły po paru godzinach dostaje się odpowiedź. Jeśli decyzja nie będzie odmowna i będzie się posiadać konto w jednym z kilku banków banku, to równocześnie z decyzją dostanie się również środki. Taki sposób przyznawania pożyczek stał się niezwykle praktyczny dla klientów, gdyż wszystko bardzo sprawnie przebiega. Dodatkowo wszystkie sprawy formalne można bez problemów załatwić bez potrzebny opuszczania mieszkania.


Pożyczkowe firmy oferują najczęściej wygodne narzędzia do składania dokumentów przez sieć, dodatkowo można zadzwonić również na infolinię i tam przy pomocy konsultanta wypełnić co potrzeba. Dla klientów to wszystko jest znacznie wygodniejsze, niż konieczność kilkukrotnego odwiedzania w banku, więc przy niedużych kwotach coraz częściej wybierają oni właśnie takie rozwiązanie.

Tags: finanse, banki, kredyt, kredyt bankowy, zarobki, pożyczki, pożyczka, kwota, historia kredytowa, Firmy pożyczkowe