Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jak wybrać pierwszy tornister dla naszego malucha? Na jakie elementy zwrócić uwagę?

Posted on 17/07/2022 7:52am

Pójście do pierwszej klasy jest wielkim przeżyciem dla małego ucznia oraz jego rodziców. Sam wybór elementów jego wyprawki jest radością dla dziecka, a wyzwaniem dla jego rodziców. Najbardziej wymagającym elementem przy jej kompletowaniu jest tornister.


Źle wybrany tornister może nawet zaszkodzić dziecku. Powinniśmy więc poświęcić wystarczająco dużo czasu na wybór idealnego plecaka.


Ostatnio coraz bardziej popularne są się tornistry na kółkach. To świetny wybór! Przeszkodą jest właściwie tylko jedno: rodzaj drogi prowadzącej do szkoły. Tornister jest niewygodny na nierównej nawierzchni. Może się na niej bardzo często się przewracać. Wtedy na pewno powinno się zdecydować na klasyczny zakup.


Chociaż niektóre osoby wolą miękkie plecaki, lekarze polecają raczej tornistry, gdyż posiadają sztywną ramę, co nie zaszkodzi plecom malucha. Miękki plecak także miewa usztywniany tył, ale nie w całości i to nie jest rekomendowane dziecku. Następną rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę, są szelki.

Pragnęlibyśmy, aby nasze artykuły poruszały Wasze emocje. Dlatego będziemy szczęśliwi, jeżeli nawet drobny komentarz spod linku (http://hotelaltus.pl/restauracja/restauracja-projektalfa) napisany waszą ręką dotrze do nas.

Powinniśmy wybrać regulowane i szerokie. Nie powinny się zsuwać na łokcie. Powinno się zwrócić także uwagę na regulowany pas na biodra. Odciąża on plecy dziecka, co jest wyjątkowo ważne podczas noszenia ciężkiego plecaka. Ile komór musi mieć tornister? Przynajmniej dwie, czyli główną komorę oraz kieszeń na piórnik, drobne przyrządy oraz drugie śniadanie.


Reszta jest zależna od indywidualnych preferencji. Powinniśmy również pamiętać, że zapakowany tornister nie może ważyć więcej niż 15% wagi ciała dziecka. Z tego powodu przy dokonując zakupu, naprawdę warto zwracać uwagę wagę produktu tak jak na typ materiału. W polskim klimacie najlepiej, aby był lekki, wodoodporny i posiadał odblaski. Ich obecność podnosi i komfort, i bezpieczeństwo dziecka.


klocki - fotografijka
Author: mac_filko
Source: http://www.flickr.com


Niezwykle istotne jest też to, żeby tornister po prostu podobał się dziecku.
To ma wpływ na wiele czynników, nawet na chęć do uczęszczania do szkoły. Modny plecak może nawet pomóc w zawiązywaniu przyjaźni! Także dlatego koniecznie zabierzmy swojego malca na zakupy, aby rzeczywiście cieszył się ze swojego nowego plecaka.

Tags: dziecka, szkoły, części, konie, produkt