Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jaką funkcję pełni współcześnie telewizja?

Posted on 12/03/2019 6:08pm

Od kiedy na świecie pojawił się fascynujący wynalazek telewizji, ludzkość oszalała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się obiektem pożądania wszystkich mieszkańców naszej planety. Dziś telewizor jest stałym elementem naszej egzystencji. Jest on obowiązkowym sprzętem wyposażenia każdego mieszkania. Zajmuje on także centralne miejsce w naszym salonie. Co raz częściej rodziny decydują się na parę odbiorników, tak aby każdy członek rodziny posiadał wolność wyboru. Znamy przecież z autopsji, jak zwykle kończą się wojny o władzę nad pilotem.
Telewizja jest dla wielu odskocznią od kłopotów codzienności. Lubimy po męczącym dniu rozsiąść się wygodnie w fotelu i obejrzeć ulubiony serial. Przemęczeni wieczną gonitwą potrzebujemy lekkiej rozrywki, która ukoi nasze skołatane nerwy. Legendarne kabarety, kultowe komedie, a niekiedy coś poważniejszego, dla odmiany. Ale od dłuższego czasu nad telewizją skłębiły się czarne chmury. Ze wszystkich stron słychać wzburzone głosy, które wykrzykują, że klasa audycji, emitowanych w dzisiejszej telewizji, znajduje się na niebezpiecznie niskim poziomie. Wylewamy pomyje na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, niesmaczne skecze i przerost formy nad treścią. Obecnie program tv jest pełen paradokumentalnych seriali, które robią ludziom sieczkę z mózgu. Czy w takim razie telewizja utraciła swoją misję?program telewizyjny
Author: Anthony Quintano
Source: http://www.flickr.com
W rzeczywistości, zarówno telewizja, jak i pozostałe media, po prostu idzie z duchem czasów i podporządkowuje się oczekiwaniom widzów. Jeżeli któryś program nie ma wystarczającej oglądalności, to schodzi z ramówki. Zatem, w jakiś sposób to społeczeństwo staje się odpowiedzialne za to, co jest puszczane w naszej telewizji. Pamiętajmy także, że gusta są różne. Dla miłośników kultury na wysokim poziomie istnieją specjalne kanały, do których już wszyscy rodacy mają dostęp.
Tego typu wielorakość jest nam bardzo potrzebna. Każdy z nas przecież ma czasem chęć na głupi żart, który rozładuje stresującą sytuację. W naszej codzienności za dużo jest powagi. Dzięki nowoczesnym propozycjom telewizji publicznej posiadamy teraz prawo wyboru, z czego chcemy się pośmiać, a nad czym popłakać.

Tags: programy, film, komedie, Media, telewizja, kultura, serial