Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jaka jest oferta szkół językowych dla mieszkańców innych krajów którzy będą chcieli nauczyć się mówienia po polsku.

Posted on 15/02/2023 7:22am

O tym, że warto się uczyć obcych języków wie coraz większa ilość rodaków, widać to zresztą doskonale po liczbie językowych szkół, jakie u się otwierają. Dominującym językiem to angielski, lecz dużą popularnością się tez cieszą hiszpański, francuski i niemiecki.

Szkoły nauczają różnymi systemami, jedne nastawiają się na mówienie i konwersację, a inne większy nacisk kładą na gramatykę i słownictwo. Okazuje się jednak, że zapotrzebowanie jest również w drugą stronę, to znaczy obcokrajowcy chcą się uczyć mówić po polsku. Okazuje się jednak, język polski to jeden z trudniejszych języków do nauki.Bardzo duża liczba gramatycznych form, odmiany i czasy powodują, że mieszkańcy innych krajów bardzo często łamią sobie na nim swoje języki. A że do Polski przyjeżdża całkiem sporo ludzi z zagranicy, nie tylko do pracy, ale i na zwiedzanie, to bardzo często planują oni nauczyć się porozumiewania w naszym języku. Czasami będą w stanie zrobić to samodzielnie, a czasami decydują się na skorzystanie z oferty jednej z wielu szkół oferujących kursy dla obcokrajowców, czyli tzw. zajęcia języka polskiegi w Warszawie.

kurs językowy na sali
Author: Sterling College
Source: http://www.flickr.com
Tego typu kursy polskiego Warszawa są bardzo chętnie wybierane przez osoby chcące nauczyć się mówienia i pisania po polsku. Są one przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak też dla różnego rodzaju firm, ambasad i instytucji które chcą polepszyć umiejętności językowe swoich pracowników. Oferta jest najczęściej dostosowywana do oczekiwań i potrzeb chętnych grup. Zajęcia mogą się odbywać zarówno w siedzibie językowej szkoły, jak też w dowolnym miejscu wskazanym przez klienta. Bardzo ważne jest też to, że szkoły językowe oferują różnorodne programy i metody nauki.

Przy kursach języka polskiego wymagania klientów są bardzo zróżnicowane, jedni będą chcieli nauczyć się dobrego komunikowania się, inni bardzo chętnie zechcą się poczuć w Polsce jak w domu, a innym jeszcze jest potrzebny bardziej zaawansowany język techniczny. I do wszystkich tych potrzeb szkoły muszą dostosować swoją propozycję, często dostosowując ją ze względu na specyficzne oczekiwania pewnej części klientów.

Tags: szkoły językowe, szkoły, język, komunikacja, kursy, Gramatyka