Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jaka rozrywka jest odpowiednia dla naszej pociechy? Czytaj na ten temat więcej

Posted on 08/01/2021 8:10am

Każde dziecko domaga się rozrywki. Niestety w dzisiejszych czasach, w dobie wszechobecnych łączy internetowych i nowinek technologicznych, zazwyczaj bywają to gry komputerowe. Jest to ukochana przez młodzież starszą i młodszą forma wypełniania czasu, z którą trudno konkurować. Rodziciele kombinują jak odciągnąć dziecko od laptopa i zachęcić do alternatywnych form relaksu.


Istnieje mnóstwo rozwijających form wypoczynku, które mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Jedną z nich mogą być spektakle dla dzieci. Wtedy dziecko, zamiast wpatrywać się w laptop bądź tablet ma styczność z żywym człowiekiem. Dziecko, przez udział w spektaklu ma także styczność ze sztuką, co jest szczególnie cenne w rozwoju wewnętrznym oraz społecznym. Pomimo, iż dziecko jest wyłącznie biernym obserwatorem, przeżycia, których dostarcza spektakl teatralny oddziałują na jego wyobraźnię, rozwijają umysł oraz aktywizują umysł do działania. Oczywiście spektakl powinien być dostosowany do umiejętności poznawczych młodocianego widza.

Jeżeli zaprezentowane w tym artykule dane są według Ciebie emocjonujące, to dodatkowo, który posiada analogiczne materiały.

Mamy cała masa teatrów, które posiadają w swoim programie spektakle dla dzieci.
spektakl
Author: DlaMaluchów.Poznań
Source: DlaMaluchów.Poznań


Często są to przedstawienia interaktywne, gdzie artyści zapraszają dziecko w świat magii na scenie, gdzie wyobraźnia nie ma żadnych ram np. spektakle dla małych dziei. To niesamowicie istotne, by w dzisiejszym elektronicznym świecie, sugerować młodzieży takie rodzajerozrywki, gdzie należy wytężyć wyobraźnię, która właśnie poprzez jej używanie dobrze się kształtuje.

Ta pomocna treść (https://www.surfpoint.pl/windsurfing) również zawiera wciągające wiadomości na prezentowany tutaj temat. Jeżeli więc Cię on interesuje - nie zwlekaj i zobacz to.

Niestety mnóstwo dzieci preferuje gry komputerowe i elektroniczne gadżety aniżeli sztukę, pewnie właśnie dlatego, że nie wymagają od nich zbyt dużego wysiłku intelektualnego. Należy zachęcać dziecko do udziału w zajęciach teatralnych, które mają nieocenioną wartość wychowawczą. Sztuka kształtuje dziecięcy charakter, pobudza ciekawość, rozwija mowę i urozmaica słownictwo. Biorąc udział w spektaklu teatralnym, dziecko jest jego współtwórcą. W ten sposób uczy się działania w grupie, empatii, odpowiedzialności. To tylko niektóre pozytywy zajęć teatralnych.


Bez wątpienia, zadaniem rodziców jest zagwarantowanie dziecku obcowania z szeroko pojętą kulturą np. w tym miejscu . Oswajanie z teatrem, muzyką i sztuką. To pierwszy krok w edukacji wrażliwego i inteligentnego człowieka.

Tags: dziecko, teatr, zajęcia teatralne