Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jaki powinien być plac zabaw z myślą o oczekiwaniach najmłodszych

Posted on 28/07/2020 8:05am

Ciekawska wyobraźnia malucha wymaga od niego ruchu na świeżym powietrzu. Pod dzieci tworzone są nowoczesne place zabaw, na których dzieciaki mogą szaleć i czerpać radość z życia. Place zabaw dla wszystkich identyfikujemy najczęściej przez kompleks atrakcji z drewna jak mostki, budki, schodki i plastikowe wykończenia (zjeżdżalnie).

Chcesz dowiedzieć się do kogo zwrócić się o projekt i wykonanie placu zabaw? Tutaj wynajdziesz to czego szukasz!

Plac zabaw dla dzieci
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
O atrakcyjności miejsc zabaw dzieciaków świadczą niewątpliwie urządzenia na plac zabaw, a dokładniej ich stan. Używane regularnie, ale niewyeksploatowane części dają dzieciakom poczucie spełnienia i wyszalenia się przez możliwość korzystania z wszystkich fragmentów placu.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego właśnie poszukujesz. Z pewnością niezwykle będzie mógł pomóc Ci w Twym projekcie, który teraz szykujesz. Sprawdź, naprawdę warto!Przy budowie urządzeń omawianych placów znaczącą rolę odgrywa przeznaczenie przyszłego placu zabaw. Jeśli ma służyć on najmłodszych dzieciom, w wieku przedszkolaków i żłobkowym, musi być wystarczająco niski a więc i bezpieczny. Starszaki uznaliby ten plac i trzyschodkowy domeczek i zjeżdżalnię półtorametrową za „nudne”, aczkolwiek dla najmłodszych, dopiero uczących się porządnie chodzić i bawić, jest to duża rozrywka.

Dla zerówkowiczów i uczniów szkół podstawowych twórcy zabudowy pod place zabaw szykują większe, dające więcej adrenaliny atrakcji. Takie place zabaw posiadają falowane, długie na kilka metrów zjeżdżalnie, huśtawki i karuzele, tunele dla dzieci do zabawy do przechodzenia, czy drążki do podciągania, po których odważniejsi… chodzą.

Ciekawi Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik oraz sprawdź, jak podchodzi do tego tematu inny redaktor w treści (http://www.krevetki.pl/) swego wpisu!

Dziś na popularności zyskują zamknięte zjeżdżalnie, odcięte od światła, przypominające wielkie rury z Aquaparków. Są one oczywiście krótkie, ale i tak chwilowe odcięcie naturalnego światła budzi w dzieciach adrenalinę i chęć przejażdżki kolejny raz. Aż do zmęczenia.


Ogrodowy plac zabaw
Author: Rubber Mulch
Source: http://www.flickr.com
Place zabaw stawia się z myślą o potrzebach aktywizujących dzieci. Spotykane są jednak głosy, że urządzenia na plac zabaw buduje się na jeden schemat - pod fizyczny ruch. Jakoby nie rozwijały myślenia kreatywnego. Są co prawda elementy składające się z dopasowania układanek, stoliki do planszówek, ale to wciąż za mało. Nawierzchnie nowoczesnych placów zabaw pokrywane są elastyczną i przepuszczającą wodę pianką, odporną również na wysokie temperatury i mocne promieniowanie. W porównaniu do betonowisk i placów zabaw na chodnikach, tak licznie funkcjonujących jeszcze kilkanaście lat temu widać postęp w kwestiach bezpieczeństwa.

Tags: stoliki, rozrywka, adrenalina, wyobraźnia, bezpieczny