Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jakie książki są najbardziej popularne? Po jakie książki ludzie „odwiedzają księgarnie?

Posted on 11/07/2018 10:14pm

Najlepsza księgarnia zachęca bogatym wyborem różnorakich książek. Jesteśmy w stanie tam znaleźć wszystko, na co mamy ochotę, znajdziemy tam każdy gatunek. Księgarnie możemy dzięki temu porównać do ogromnego marketu, w którym każdy dział to odmienny gatunek, tematyka i zainteresowania. Co jest najbardziej znane, co można spotkać w prawie każdej księgarni?

półki z książkami, bibiloteka
Author: Amber McKinney
Source: http://www.flickr.com
Na pewno książki które dotyczą nauki języków obcych. Bez wątpienia są one coraz bardziej popularne, ponieważ doceniamy to, jak języki obce są istotne w naszym życiu. Tak więc na półkach znajdziemy podręczniki firm Pons niemiecki - następna strona - lub jeszcze bardziej popularne pozycje, np. angielski dla początkujących. To nie dziwi, iż to właśnie te dwa języki obce są najbardziej popularne. Angielski to światowy język, jakim posługują się ludzie w każdym zakątku globu, tymczasem Niemcy to nasz bogaty sąsiad, więc taki język również najlepiej znać- pons niemiecki.

Mimo to, w księgarniach wyszukamy podręczniki do innych języków, szczególnie do nauki języka włoskiego, francuskiego czy rosyjskiego. Inne bardzo popularne wydawnictwa książkowe odnoszą się już w większym stopniu do rozrywki czy spędzania wolnego czasu z lekturą. A prym w tym wiedzie seria o Hobbicie. Jak Hobbit książka ta jest naprawdę popularna, szczególnie, że po zekranizowaniu tego rodzaju opowieści wzrosła liczba osób, jakie chcą bardziej poznać Hobbita oraz jego przygody. Szczególnie popularny jest Hobbit czyli tam i z powrotem, ale również i kolejne serie z tym związane są bardzo chętnie kupowane- książki z serii HobbitCoraz bardziej rozchwytywane są także poradniki. Coraz większa ilość osób ma w planach przyswajać nową wiedzę, gdyż w tych czasach są ku temu większe możliwości, a tego rodzaju poradniki są w tym bardzo pomocne. Co więcej, są idealnie wydane, więc aż miło z taką książką przyswajać nowe informacje. Wiele osób odwiedza księgarnie, aby kupować albumy – dla siebie lub by komuś go sprezentować. Bardzo porządnie wydane albumy ze wspaniałymi zdjęciami to książki na lata, jakie świetnie się czyta i przegląda, wspaniale również prezentują się one na półce. To powoduje, iż tego typu pozycje są coraz bardziej popularne.

Tags: gatunek, Pozycje, opowieści, księgarnia