Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jakie umiejętności powinien mieć kandydat na stanowisko menadżera do spraw logistyki?

Posted on 02/12/2020 9:45am

Czy wiesz, że do niedługiego czasu żadna uczelnia nie miała specjalnego wydziału, jaki zdołałby kształcić fachowców do spraw logistyki? Na tym stanowisku zatrudniano więc osoby o jak najbardziej zbliżonych kwalifikacjach oraz odpowiednim doświadczeniu.


Transport i logistyka
Author: Luke Lawreszuk
Source: http://www.flickr.com
Osoby, jakie nie miały kierunkowego wykształcenia, musiały posiadać m.in. doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy, w prowadzeniu buchalterii i były zatrudniane na etacie o nazwie logistics manager. Obecnie dużo uczelni o profilu ekonomicznym prowadzi studia podyplomowe z zakresu koordynacji działań. Wspomniany menedżer jest zatrudniany w różnego rodzaju korporacjach z branży motoryzacyjnej, FMCG albo np. transportowej. Do jego zadań należy nadzorowanie nad pionami koordynacji działań. Ma to bardzo duże znaczenie w korporacjach światowych, w jakich konieczna jest koordynacja szeroko rozumianych działań.


Aktualnie absolwenci takich wydziałów bez żadnego kłopotu znajdą pracę u tzw. operatorów logistycznych, którzy zgłaszają zapotrzebowanie na absolwentów z udokumentowanym wykształceniem w kierunku transportu czy też zarządzania projektami. U nich to właśnie wspomniani kandydaci poznają najnowocześniejsze systemy organizacją siatki transportu. W tamtym miejscu też nowi członkowie personelu dostają możliwość uzyskania wprawy we wdrażaniu oraz nadzorowaniu różnych projektów logistycznych (od strony jakościowej jak i kosztowej).


W zakres zadań takiego menedżera wchodzi m.in. projektowanie i zarządzanie projektami logistycznymi na terenie całego kraju oraz Europy.

Tags: czas, dokument, studia, pracownicy, systemy