Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jakie zalety mają narzędzia wielofunkcyjne znane też jako multitoole, jak sensownie je wybrać.

Posted on 06/02/2019 11:33am

Typowy mężczyzna powinien umieć naprawić oraz zrobić dużo rzeczy, a na pewno potrzebne mu do tego będą odpowiednie narzędzia. Rzecz jasna najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie porządnych, specjalnie dedykowanych do wykonywania określonych czynności. Niemniej czasem należy mieć również pod ręką najbardziej potrzebne narzędzia, na wypadek nieprzewidzianej awarii czy też konieczności sprawnego wykonania jakiś prac. I w takich zastosowaniach doskonale będą się sprawdzać tak zwane multitool, czyli narzędzia wieloczynnościowe. Najlepsze firmy produkujące tego typu gadżety mieszczą całą dużą skrzynkę z narzędziami w element o wielkości niewielkiego telefonu komórkowego. A będzie tego naprawdę dużo, bowiem w skład przeciętnego narzędzia tego typu wchodzić będą kombinerki, kilka nożyków, przecinaki, otwieracze, a nawet piłki, pilniki i śrubokręty. Jak więc widać jest tego naprawdę dużo, a inżynierowie bez przerwy wymyślają kolejne nowości. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że narzędzia z urządzenia tego typu nie zastąpią raczej prawdziwych narzędzi, ponieważ po prostu są małe. Lecz przy wykorzystaniu sporadycznym, przy prostych pracach przeważnie nie będzie potrzeby zakupu czegoś dużego, bo mając tego typu nieduży gadżet w zupełności on wystarczy.
zdjęcie narzędzi
Author: IQRemix
Source: http://www.flickr.com
Multitoole oferowane są przez wiele firm i w naprawdę sporej ilości układów. W związku z tym że najróżniejszych narzędzi możliwych do wykorzystania będzie tak duża liczba, to w praktyce nie będzie możliwości na to żeby je umieścić wszystkie jednocześnie. Z tego też powodu bardzo często spotkać można multitool bear grylls dedykowane do różnych zastosowań, z dobranymi właśnie pod tym kątem narzędziami - zobacz.

Najprostsze modele posiadać już będą tego typu narzędzi parę, to znaczy standardowo kombinerki, nóż i kilka śrubokrętów. Ale bardziej rozbudowane urządzenia będą już miały nożyczki, pilnik do paznokci, otwieracz do butelek oraz konserw. W największych kombajnach można również znaleźć parę typów wkrętaków, piłki do drzewa oraz miarki, dzięki temu wszystkiemu można będzie naprawdę dużo zrobić zarówno podczas leśnej wycieczki jak i w domu. Ponieważ multitool gerber oferowane są w dużej ilości odmian, to przy zakupie należy zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych spraw - pełna oferta.

Po pierwsze podstawą będzie wyszukanie modelu, jaki najlepiej będzie spełniał wymagania, czyli po prostu będzie posiadał wszystkie niezbędne akcesoria. Ale dodatkowo warto przyjrzeć się jakości wykonania, bo od tego zależeć będzie późniejsze użytkowanie. Bardzo ważne jest, żeby multitoole były zrobione ze stali odpowiedniej jakości, ale też powinny być odpowiednio spasowane.

Tags: projekt, porady, gadżety, praca, zakup