Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jakim sposobem spróbować pogodzić uczenie się ze ze swoimi zainteresowaniami, na jakie studia się zdecydować aby się to mogło udać.

Posted on 18/08/2015 9:00am

Wiele osób szukając swojej drogi w życiu nie chce iść typowo, i jak osiemdziesiąt procent absolwentów wybrać się na zarządzanie czy informatykę. Przecież najróżniejszych kierunków które można studiować jest bardzo dużo, odpowiadają one na zainteresowania i potrzeby młodych ludzi i da się wśród nich coś ciekawego wybrać. Dla wielu osób ogromnym pragnieniem będzie dostanie pracy, która nie tylko zapewni im odpowiednią pozycję finansową, lecz także będzie zgodna z ich zainteresowaniami i hobby.

Studenci
Author: Universität Salzburg (PR)
Source: http://www.flickr.com
Zajmować się tym, co się kocha i dodatkowo dostawać za to pieniądze, to faktycznie świetna sprawa. Z tego też powodu osoby takie często wybierają studia z taką specjalizacją, na której mogą poszerzać swoje zainteresowania, a po ich zakończeniu pracować albo u kogoś, albo spróbować sił otwierając swoją firmę. I bardzo często takie osoby mają sukcesy, bowiem studia dają im solidne podstawy, a dzięki pasji dużo lepiej znają to, czym się od długiego czasu fascynują.

Bez wątpienia da się do takiej kategorii zaliczyć studia gastronomiczne, wybierane często przez osoby kochające dobra kuchnię. Gotować w praktyce chyba każdy będzie się mógł nauczyć, kto będzie miał tylko jakieś chęci, lecz studia to dużo więcej niż tylko samo gotowanie, choć i ono będzie zajmować w całości odpowiednie miejsce. W czasie nauki młodzi ludzie będą również poznawać zasady prawidłowego odżywiania, komponowanie jadłospisów i diet, a także teoretyczne podstawy przetwarzania pożywienia.

Tego typu wiedza uzupełniona będzie o sporą ilość informacji o zarządzaniu, bowiem kończący takie studia często znajdują zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych w gastronomii. Bardzo podobnie będzie wyglądać turystyka i rekreacja (źródło artykułu), absolwenci, którzy wybierają taką specjalność także będą mieć prawdziwą okazję na to, aby pogodzić zainteresowania turystyką z wymagającym ale interesującym zawodem. Po ich ukończeniu można kierować pensjonatem, hotelem czy też spróbować otworzyć swój biznes, one także dają duże przygotowanie ze strony zarządzania oraz ekonomii.

Tags: nauka, biznes, Zarządzanie, firma, Informatyka, specjalizacja, ekonomia